• Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej -„I can sing”.


          • Dnia 23.02.2017 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej„I can sing”. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas od I-IIII. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach, piosenka dziecięca oraz piosenka bajkowa – kategoria piosenki trudniejszej. Ze szkoły w Targowiskach wystąpiły  dwie  uczennice z klasy III Magdalena Charzewska i Izabela Malinowska z piosenką do bajki „Król Lew”-„Can you feel the love tonight?”.Dziewczynki wystąpiły w duecie zajmując II miejsce w kategorii  piosenki bajkowej - trudniejszej. Ze szkoły we Widaczu wystąpiła uczennica klasy III Emilia Szczambura z piosenką „Are you happy?”-kategoria piosenki dziecięcej.

            Cele konkursu:
            - prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów,
            - propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę,
            - promowanie aktywności twórczej wśród uczniów,
            - motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób,
            - promocja nowych talentów,
            - utrwalenie i wzbogacenie leksyki,
            - praca nad poprawną wymową,
            - przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień.

            Gratulujemy wszystkim dziewczynkom

             

            A. Kruczek-Kosiba


             

        • Podsumowanie projektu „Młody Obywatel – reportaż po sąsiedzku"
          • Podsumowanie projektu „Młody Obywatel – reportaż po sąsiedzku"

          • Piątkowe popołudnie upłynęło nam w towarzystwie wyjątkowych osób, ludzi zwykłych, a jednak nieprzeciętnych, pasjonatów, współtwórców historii naszej miejscowości.
            Przedstawili ich nasi uczniowie uczestniczący przez ostatnie miesiące w ogólnopolskim projekcie Młody Obywatel - reportaż po sąsiedzku.
            W projekcie uczestniczyli uczniowie klasy IV i V: Alicja Zgrych, Patrycja Zając, Julita Hedesz, Julia Bryda, Rozalia Lorenc, Katarzyna Winiarska, Emilia Rozenbeiger, Amelia Huta, Martyna Bednarz, Maciej Wojtowicz, Mateusz Basamania i Bartosz Kozioł.

            Młodzi Obywatele przygotowali prezentacje – reportaże, filmiki i pokaz slajdów wyjątkowych osób, wśród których znaleźli się: pani Joanna Frydrych, Pani Dorota Bogaczyk, pan Paweł Dobrzański, pan Marek Marczak i pan Jakub Bogaczyk.

            Opiekunem Młodych Obywateli była Aneta Kruczek – Kosiba i Katarzyna Sidor. Dziękują wszystkim za obecność oraz za pomoc przy organizacji imprezy – zwłaszcza pani Wioletcie Lorenc i pani Marzenie Bednarz, które wsparły jej organizację przynosząc pyszne słodkości.

                                                                                                          K. Sidor

        • Wyjazd na lodowisko
          • Wyjazd na lodowisko

          • 22 lutego został zorganizowany po raz kolejny wyjazd na lodowisko do Sanoka. Wzięło w nim udział 45 uczniów z klas III – VI. Opiekunami grupy byli nauczyciele: D. Moszczyńska, M. Tereszkiewicz, K. Sidor. Wszyscy uczniowie wspaniale się bawili doskonaląc lub ucząc się dopiero jazdy na łyżwach.
            Z niecierpliwością czekają już na kolejny wyjazd.

            K. Sidor

        • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE
          • DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO W NASZEJ SZKOLE

          • Dnia 21 lutego 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto proklamowane na Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 r. miało za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.

            Uczniowie klas starszych przystroili w tym dniu szkolny korytarz  plakatami przypominającymi o tym dniu. W czasie przerw przeprowadzili happening. Zwrócili uwagę na piękno mowy polskiej
            i nawoływali do nieużywania wulgarnych słów. Młodsi uczniowie mogli rozwiązywać rebusy, krzyżówki i wyrazowe łamigłówki. Zabawy cieszyły się dużym zainteresowaniem. Obchody Dnia Języka Ojczystego zorganizowały polonistki: K. Sidor i J. Stryczniewicz.

                                                                                       Katarzyna Sidor

        • Czy wszyscy lubimy warzywa i owoce?
          • Czy wszyscy lubimy warzywa i owoce?

          • 15 lutego w klasach I - III odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu edukacyjnego "Soki i musy - witaminy w smart formie". Program przewiduje 5 bloków aktywności i ma na celu kształtowanie nawyków żywieniowych oraz uświadomienie znaczenia soków i musów owocowo - warzywnych, a także uwzględnienie owoców i warzyw w codziennej diecie. Nauka dobrego odżywiania i obalenie istniejących mitów oraz wyrabianie prawidłowych nawyków żywieniowych odbywa się przez odpowiednie zaangażowanie dzieci do aktywnego działania. Uczniowie samodzielnie angażują się do poznania warzyw i owoców, poszukiwania informacji na temat ich składników, dzielą sie doświadczeniami i informacjami oraz zadają pytania. Aktywna i badawcza działalność dzieci w sytuacjach edukacyjnych stworzonych przez nauczyciela ma pomóc w zdobywaniu doświadczeń i wspomóc proces świadomego kształtowania nawyków zdrowotnych.
            Temat I bloku brzmiał: Czy wszyscy lubimy warzywa i owoce? Do tych zajęć uczniowie zgromadzili dużo różnorodnych warzyw i owoców, a także przygotowali informacje i ciekawostki na ich temat. W czasie zajęć dowiedzieliśmy się jakie warzywa i owoce są lubiane, a jakie nielubiane przez dzieci. Odpowiedzieliśmy na pytania: czym są warzywa, a czym owoce i jak je dzielimy, jak powstaje owoc, co w tym pomaga, jak należy uprawiać i przechowywać warzywa i owoce, aby były zdrowe. Na przykładzie jabłka poznaliśmy budowę owocu. Na zakończenie uczniowie postanowili uformować z kolorowych gazet preferowany przez siebie owoc lub warzywo oraz przedstawić jego walory odżywcze zachęcające do spożywania.

            Blok edukacyjny przygotowały: H. Muroń i G. Karczewska

          • Poczta walentynkowa

          • Walentynki, inaczej Dzień Zakochanych, to okazja do miłych gestów wobec wszystkich tych, których kochamy, lubimy i szanujemy, a więc: „sympatii”, rodziców, przyjaciół czy nauczycieli. Najpopularniejszym  gestem jest wysłanie lub wręczanie ozdobnych kartek z miłosnymi wyznaniami,  wierszykami, życzeniami, wyrazami sympatii i szacunku..

            14 lutego Samorząd Uczniowski klas IV-VI zorganizował w naszej szkole „POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Przedstawiciele samorządu zadbali, by wszystkie kartki trafiły do adresatów. Życzenia walentynkowe sprawiły wiele radości. Wszyscy wspaniale się bawili.

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego K. Sidor

             

        • Dzień Babci i Dziadka w kl. I i II
          • Dzień Babci i Dziadka w kl. I i II

          • W dniu 10 lutego o godz. 15.00 uczniowie klasy I i II gościli swoich dziadków w szkole z okazji Dnia Babci i Dziadka.

            Dzieci wykazały się swoimi zdolnościami artystycznymi i pięknie przedstawiły swój program. Ponadto obdarowały swoich najukochańszych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Natomiast rodzice przygotowali słodki poczęstunek i wykazali się sprawną organizacją uroczystości.  Scenariusz uroczystości przygotowała wychowawczyni Danuta Moszczyńska, a pani Magdalena Wilusz pomogła w przygotowaniu piosenek i upominków dla dziadków.

            Wszyscy byli bardzo wzruszeni i zadowoleni z takiego podziękowania wnuków dla dziadków.

            Danuta Moszczyńska

        • Zabawa choinkowa 2016
          • Zabawa choinkowa 2016

          • Na zakończenie pierwszego semestru odbyły się tradycyjne zabawy choinkowe dla dzieci z klas I-III i dla uczniów klas IV-VI. W młodszych klasach bawiono się przy dźwiękach muzyki młodzieżowej, którą zaprezentował zaproszony przez nauczycieli didżej. W klasach starszych oprawą muzyczną zajęli się przedstawiciele SU.

            Podczas balu przeprowadzono zabawy ruchowe oraz różne konkursy. W klasach IV-VI odbył się oczekiwany przez dzieci konkurs na najciekawszy kostium. Do rywalizacji zgłosiło się 14 uczniów, zarówno chłopców jak i dziewczynek. Tancerze, przebrani w kolorowe stroje pięknie prezentowali się na parkiecie. Swoimi oryginalnymi kreacjami zaskoczyli pozostałych uczniów i zrobili ogromne wrażenie także na jury, które nagrodziło uczestników konkursu za odwagę i kreatywność drobnymi gadżetami przygotowanymi przez samorząd szkolny.

            1 miejsce:  Aleksandra Mazur i Szymon Mercik

            2 miejsce: Patrycja Zając

            3 miejsce: Aleksander Malomuzhev

            Wyróżnienia: Martyna Bednarz, Patrycja Niemczyk, Anna Cymerman

            Nad całością karnawałowego szaleństwa czuwali nauczyciele i wychowawcy.  Podczas przerwy dzieci miały poczęstunek zorganizowany przez radę rodziców.

            K. Sidor

             

        • Zabawa karnawałowa w klasach I - III
          • Zabawa karnawałowa w klasach I - III

          • Jest karnawał.
            W karnawale wszyscy urządzają bale.
            To tradycja bardzo stara - strojów pięknych co niemiara!
            Niech sie bawią duzi, mali
            zgromadzeni na tej sali.

            7 lutego odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Po krótkim powitaniu i przypomnieniu, czym jest karnawał, uczniowie klas I - III w karnawałowych przebraniach ruszyli w tany: w kole, w kółeczkach, w parach, a także swobodnie przy muzyce.
            Muzykę prezentował  didżej Krzysztof, zapraszając do tańca w rytmie walca, samby, cza - czy i rock end rola. Bawili się królewicze, księżniczki, wróżki, koty, piraci, Czerwony Kapturek, Indianki i sportowcy. Nie zabrakło tradycyjnych zabaw
             "Jedzie pociąg", "Kaczuchy", "Chusteczka haftowana" i " Lambada". Tańce przeplatane były konkursami "Bajkowe zagadki", "Taniec na gazecie", "Taniec z kapeluszem". Największym zainteresowaniem cieszył się konkurs na "Króla i królową balu". Ze względu na duże poparcie dla wyłonionych 4 kandydatów wybrano króla, królową oraz wicekróla i wicekrólową. Zostali nimi: królową - Izabela Malinowska, królem - Antek Charzewski, wicekrólową - Emilka Woźnik, a wicekrólem - Kuba Kasperkowicz. Zwycięzcy konkursów otrzymali drobne nagrody, a pozostali uczestnicy słodycze. Wszyscy bawili się świetnie. W przerwie zabawy odbył się poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

            Po zakończonej zabawie wszyscy byli zadowoleni i zdziwieni, że to już koniec. Trochę zmęczeni udali  się do domu.

        • PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA
          • PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA

          •  

            UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ

             

            KL. I

            1. Antoni Charzewski

            2. Alicja Rozebeiger

            3. Faustyna Pobuta

             

            KL. II

            1. Anna Mazur

            2. Magdalena Jarosz

            3. Stanisław Bryda

            KL. III a

            1. Patrycja Błaż

            2. Karolina Juszczyk

            3. Milena Kielar

            4. Adam Rozenbeiger

            KL. III b

            1. Magdalena Charzewska

            2. Jakub Jurczak

            3. Jakub Kasperkowicz

            4. Zuzanna Habrat

            5. Łucja Pobuta

            6. Julia Ryglewicz

            KL. IV

            1. Mateusz Basamania

            2. Karol Knurek

            3. Adrianna Walaszczyk

            KL. V

            1. Julita Hedesz

            2. Szymon Mercik

            3. Michał Romańczak

            4. Emilia Rozenbeiger

            5. Karolina Siuciak

            6. Katarzyna Winiarska

            KL. VI

            1. Anna Pelczar

            2. Patrycja Niemczyk

            3. Jakub Rozenbeiger

             

             

          • PROJEKT UCZNIOWSKI "MŁODY OBYWATEL"

          •  

             

            MŁODY OBYWATEL ROZMAWIA

            CZYLI JAK WYJŚĆ Z DZIAŁANIAMI POZA SZKOŁĘ?

            Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym wzięli udział  w nowej edycji programu „Młody Obywatel”. Program jest organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i mobilizuje młodzież do aktywności obywatelskiej, do otwierania szkoły na zewnątrz i dzielenia się entuzjazmem ze społecznością lokalną. Ścieżka tematyczna „Reportaż po sąsiedzku”, którą w tym roku realizują dzieci ma na  celu bliższe poznanie sąsiadów i sąsiadek: ich historii, pasji, zainteresowań, a następnie przedstawienie szerszej publiczności zebranych informacji w ciekawej formie. Dzięki realizacji tej ścieżki: dzieci dowiedzą się, w jaki sposób przygotować reportaż o swoim najbliższym otoczeniu, poznają historie sąsiadów.

             KRYTERIA JAKOŚCI PROJEKTU UCZNIOWSKIEGO W PROGRAMIE „MŁODY OBYWATEL”

             1. Projekt jest dziełem uczniów i uczennic.

             2. Projekt ma jasno określone cele.

             3.Projekt „wychodzi” poza szkołę.

             4. Projekt jest zaprezentowany publicznie.

             5. Projekt jest udokumentowany. W zależności od potrzeb i możliwości uczniowie i uczennice samodzielnie uwieczniają swoje działania za pomocą fotografii, filmów, nagrań audio itp.

             6. Projekt jest promowany lokalnie. Do promocji uczniowie mogą wykorzystać media społecznościowe (np. Facebook, YouTube), media lokalne (np. portal gminy) oraz media szkolne (np. szkolna gazetka czy radiowęzeł).

             7. Projekt kończy się ewaluacją i podsumowaniem.

            Do grupy projektowej należą uczniowie z klasy V: Bryda Julia, Huta Amelia, Hedesz Julita, Rozalia Lorenc, Rozenbeiger Emilia, Winiarska Katarzyna, Wojtowicz Maciej, Zając Patrycja, Zgrych Alicja.

            Z klasy IV: Basamania Mateusz, Bednarz Martyna i Bartosz Kozioł.

            Dzieci dniu 3.02 spotkały się z panią Joanną Gus koordynującą projekt i w ramach warsztatów pracowały nad promocją swoich działań. Wyznaczono osoby odpowiedzialne za przygotowanie i opracowanie graficzne zaproszenia i plakatu (które następnie trzeba roznieść i porozwieszać), omówiono szczegółowo jak zorganizować spotkanie w szkole w celu zaprezentowania swoich reportaży. Wstępnie uczniowie i opiekunowie grupy pani Aneta Kruczek-Kosiba i pani Katarzyna Sidor planują spotkanie na koniec lutego.

            Życzymy młodym obywatelom powodzenia!

            Aneta Kruczek-Kosiba

             

        • SPOTKANIE JASEŁKOWE
          • SPOTKANIE JASEŁKOWE

          • 15 stycznia w Sali Domu Ludowego w Targowiskach odbyło się spotkanie jasełkowe. Na spotkanie przybyli liczni mieszkańcy wsi, aby przyjemnie spędzić czas oglądając przedstawienie pt. "Wśród nocnej ciszy" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej przygotowane przez Halinę Muroń. Uczniowie klasy 3b poprzez swoje kreacje aktorskie w humorystyczny sposób pokazali jak współcześnie można zrealizować sztukę teatralną opowiadającą o narodzeniu Pana Jezusa. Mimo próby uwspółcześnienia faktów okazało się, że to co jest tradycyjne nie może zostać zmienione.
             W dalszej części spotkania chórek szkolny pod opieką Leszka Konrada dał koncert najpiękniejszych polskich kolęd. Występy zakończyła Parafialna Schola "Boże Nutki", która zaprosiła do wspólnego kolędowania. Po występach wszyscy obecni zostali uraczeni słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców. Spotkanie upłynęło w miłej i sympatycznej atmosferze.

            Dekorację przygotowała Grażyna Karczewska

          • Międzynarodowy sukces „Małych Artystów”

          • W grudniu 2016 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach wzięli udział w  XVII edycji Międzynarodowego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych, organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krośnie oraz zaprzyjaźnione miasta słowackie.

            Jak co roku w konkursie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z powiatów krośnieńskiego, śvidnickiego i stropkovskiego ze Słowacji oraz podopieczni ośrodków pomocy społecznej.

            Uczniowie naszej szkoły na zajęciach kółka plastycznego prowadzonego przez Grażynę Karczewską przygotowali do konkursu 9 szopek, z czego 6 szopek zostało zakwalifikowane przez Starostwo Powiatowe w Krośnie do konkursu.

            9 stycznia 2017 roku odbyło się w Muzeum Historycznym – Pałac w Dukli uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wystawą szopek.

            Szopki wykonane przez uczniów naszej szkoły reprezentowały Powiat Krośnieński po stronie słowackiej w Domach Kultury w Śvidniku i Stropkovie.

            Laureatami konkursu w Śvidniku zostali:

            I miejsce – Katarzyna Winiarska klasa V

            II miejsce – Karolina Juszczyk klasa IIIa

            III miejsce – Adam Rozenbeiger klasa IIIa.

            W Stropkovie III miejsce w konkursie zdobyła Milena Kielar uczennica klasy IIIa.

            Ponadto dwie uczennice: Martyna Bednarz z klasy IV i Emilia Rozenbeiger z klasy V otrzymały wyróżnienia.

            Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

            Grażyna Karczewska
             

        • SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE
          • SPOTKANIE PRZEDŚWIĄTECZNE

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            19 grudnia odbyło się w naszej szkole coroczne uroczyste spotkanie przedświąteczne. Przedstawienie "Wśród nocnej ciszy " w wykonaniu uczniów klasy IIIb wprawiło zgromadzonych w wesoły nastrój bożonarodzeniowy. W przedstawieniu wystąpili: Melchior - Mateusz Kozioł, Kacper, Herod i Wół - Franek Bykowski, Baltazar - Kuba Kasperkowicz, Józef - Kuba Jurczak, Nauczycielka i Maria - Madzia Charzewska, Gwiazdor i Osioł - Filip Mól. Następnie chórek szkolny zaśpiewał piękne polskie kolędy. Do wspólnego śpiewania włączyli się wszyscy zebrani. Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Lorenc, która złożyła życzenia świąteczne i noworoczne nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły. Zwróciła też uwagę na zachowanie bezpieczeństwa w czasie dni wolnych od nauki. Z kolei opiekunka Samorządu  Uczniowskiego p. Katarzyna Sidor ogłosiła wyniki konkursu świątecznego.
            Po akademii uczniowie udali się na wspólny poczęstunek żurkiem i ciastem, gdzie łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.

            Akademię przygotowali: H. Muroń i L. Konrad

        • GMINNY KONKURS GRUP KOLĘDNICZYCH
          • GMINNY KONKURS GRUP KOLĘDNICZYCH

          • Tradycyjni, polscy kolędnicy, to przebierańcy, którzy chodzą po domach z życzeniami świątecznymi i noworocznymi. Kolędnicy to akwizytorzy szczęścia, przynoszący gospodarzom "dobrą nowinę."  Zwyczaj kolędowania znany jest od wielu lat, ale obecnie staje się coraz mniej popularny.

            20 grudnia w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Grup Kolędniczych. Celem konkursu było kultywowanie ludowej tradycji kolędowania oraz upowszechnianie jej w środowisku dzieci oraz prezentowanie polskich zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych jako ważnego elementu tradycyjnej kultury narodowej. Do konkursu zgłosiło się 7 grup kolędniczych ze szkół Gminy Miejsce Piastowe. Jury stanowili nauczyciele - opiekunowie poszczególnych grup. Swoją obecnością zaszczyciła nas Zastępca Wójta pani Stanisława Gawlik.
            Jury oceniając występy brało pod uwagę: dobór postaci, strojów i rekwizytów, grę aktorską, dobór tekstów, powinszowań oraz pastorałek i kolęd. Grupy kolędnicze wykazały się wysokim poziomem artystycznym oraz dobrą znajomością tradycji ludowych związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Mimo panującej atmosfery rywalizacji w szkole zrobiło się bardzo nastrojowo i świątecznie. Trudno było wyłonić zwycięzcę konkursu, gdyż różnica punktów była niewielka. Po ich podsumowaniu wyniki okazały się następujące:

            I miejsce - grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej w Targowiskach
            II miejsce - grupa kolędnicza ze szkoły filialnej w Widaczu
            III miejsce - grupa kolędnicza ze Szkoły Podstawowej z Zalesia

            Uczennica Kinga Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Łężanach otrzymała nagrodę najciekawszej postaci scenicznej i najlepszego wokalu.

            Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu, które wręczyła Zastępca Wójta pani Stanisława Gawlik.

            Na zakończenie konkursu odbył się koncert pięknych polskich kolęd w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką Leszka Konrada, a także poczęstunek smacznym żurkiem i pierogami.

            Sponsorzy konkursu:
            1. Zastępca Wójta - p. Stanisława Gawlik
            2. PZU - Smyka Rafał
            3. Bank PKO - Oddział w Dukli- p. Jarosław Kubit
            4. Bank PBS - Oddział Miejsce Piastowe - Jolanta Mehal
            5. Państwo G. i G. Malinowscy
            6. Centrum Targowiska p. Krzysztof Janusz

            Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu oraz sponsorom.

             

            Konkurs przeprowadziła: Danuta Moszczyńska
            Regulamin konkursu opracowały: Barbara Krzywda, Grażyna Karczewska, Danuta Moszczyńska
            Dekorację wykonała: Grażyna Karczewska
            Sponsorów pozyskała: Danuta Moszczyńska
            Grupę kolędniczą przygotowała: Halina Muroń
            Grupę kolędniczą tworzyli uczniowie kl. IIIb: Franciszek Bykowski, Magdalena Charzewska, Jakub Jurczak, Jakub Kasperkowicz, Mateusz Kozioł, Filip Mól.

        • Wycieczka klasy IV do Biblioteki Publicznej
          • Wycieczka klasy IV do Biblioteki Publicznej

          • Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły wraz z wychowawcą odwiedzili Bibliotekę Publiczną w Targowiskach.

            Celem wycieczki było zapoznanie z działalnością biblioteki, pracą bibliotekarza oraz ze zgromadzonym księgozbiorem. Spotkanie miało również na celu rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki .
            Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby zostać czytelnikiem, do czego służy karta czytelnika, jak ułożone są książki na półkach oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Uczniowie zostali wprowadzeni w magiczny świat książek oraz zapoznali się z nowymi technologiami zastosowanymi w bibliotece. Pani bibliotekarka przygotowała dla uczniów świąteczne quizy, kalambury , a koniec odbyło się wspólne strojenie „książkowej choinki”.

            Uczniowie wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Wielu z nich zadeklarowało się, że wróci do biblioteki z rodzicami, aby stać się użytkownikami jej zbiorów.

            K. Sidor

        • Spotkanie z wychowawcami z więzienia
          • Spotkanie z wychowawcami z więzienia

          •  16 grudnia gościliśmy w szkole wychowawców z więzienia w Łupkowie. Goście poruszyli ważne tematy wychowawcze: agresję, przemoc i dopalacze.
            Wymienione zagrożenia przedstawili jako początek złej drogi życiowej. Przemoc i agresja jest obecna w życiu codziennym i polega ona na wyrządzeniu krzywdy fizycznej lub psychicznej drugiemu człowiekowi. Przed agresja i przemocą trzeba się bronić, wszelkie przejawy takich zjawisk należy zgłaszać osobom zaufanym, mogą to być nauczyciele. Osobom, które dopuszczają się przemocy grozi kara.
             Zwrócono też uwagę na zagrożenie dopalaczami, które stają się niebezpieczne dla dzieci i młodzieży. Dopalacze to substancja, która zmienia nastrój człowieka, często czyni  go agresywnym, zmienia się jego świadomość. Osoba używająca dopalaczy staje się od nich zależna i za wszelka cenę będzie chciała zdobyć ten produkt nie bacząc na żadne przeszkody i konsekwencje. Niewolnikiem dopalaczy może stać się każdy, toteż należy mieć świadomość zagrożenia i w razie propozycji lub namawiania do zakupu trzeba powiedzieć zdecydowane NIE!
             Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania. W podziękowaniu za niezwykłą lekcję wychowawczą goście zostali obdarowani świąteczną ozdobą.

            Dziękujemy ks. Ryszardowi za zorganizowanie spotkania.

        • Wyjazd na lodowisko
          • Wyjazd na lodowisko

          •  

            W dniu 13 grudnia 2016 r., podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie naszej szkoły pojechali razem z uczniami SG w Targowiskach na lodowisko do Sanoka.

            Celem wycieczki było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i aktywnego stylu życia, integracja uczniów oraz oczywiście dobra zabawa. Wszyscy bawili się znakomicie. W drodze powrotnej wstąpiliśmy jeszcze do Mc Donalda. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły. Wyjazd był bardzo udany i należy go w przyszłości koniecznie powtórzyć. Opiekę nad uczniami sprawowali: M. Tereszkiewicz, R. Sidor i K. Sidor.

        • Rozgrywki ministrantów
          • Rozgrywki ministrantów

          •  

            Dnia 26 listopada uczniowie naszej szkoły należący do parafialnej grupy ministrantów brali udział w dekanalnych rozgrywkach w piłkę  nożną. Spośród dziesięciu drużyn zajęli pierwsze miejsce, tym samym przeszli do dalszych eliminacji, które odbędą się za kilka tygodni.

            ks. Ryszard Pelc

        • Sukces uczennicy w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"
          • Sukces uczennicy w konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom"

          •  

            Uczennica kl. IV Aleksandra Kopczak w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom"otrzymała wysoką ocenę i zakwalifikowała się do eliminacji powiatowych.

            Gratulujemy uczennicy i opiekunowi panu Leszkowi Konradowi.

        • Nagłówek

        •  

          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

          Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

          a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

           

          Najpiękniejszych świąt

          życzy

          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

           

          Boże Narodzenie 2022r.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.