• "Zapobiegajmy pożarom"
          • "Zapobiegajmy pożarom"

          • W dniu 29 listopada odbyło się posiedzenie jury eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy pożarom".
            Po dokonaniu oceny prac przyznano miejsca na etapie gminnym i zakwalifkowano do etapu powiatowego.
            Prace naszych uczniów uzyskały następujące miejsca:

            miejsce II Szymon Mercik - kl. VI

            miejsce III Emilia Rozenbeiger - kl. VI

            wyróżnienie - Julia Sidor - kl. IVa

             

            W konkursie wzięło udział 56 prac.

             

            Gratulujemy uczniom i opiekunowi L. Konradowi

            Zapobiegajmy pożarom  Zapobiegajmy pożarom

            Szymon Mercik                                                                                                         Emilia Rozenbeiger

            Zapobiegajmy pożarom

              Julia Sidor         

             

        • Andrzejki w świetlicy
          • Andrzejki w świetlicy

          • 27 listopada 2017r. obchodziliśmy uroczyście w świetlicy szkolnej Andrzejki. W tym dniu Świetliki z klas IV-VI  wróżyły wszystkim chętnym osobom. W sumie uczniowie przygotowali sześć stanowisk wróżbiarskich. Wróżby dotyczyły imienia przyszłej sympatii oraz najbliżej przyjaciółki lub przyjaciela. Można było sprawdzić, kim zostanie się w przyszłości oraz czy spełni się pomyślane życzenie. Były też wróżby numerologiczne ( znaczenie liczby urodzenia ) oraz wróżenie z kart oraz szpilek. Nie obyło się bez zaczarowanych kubeczków oraz kolorów szczęścia. Gdy wszyscy uczniowie poznali swoją przyszłość, nadszedł czas na szaloną zabawę. Wielką radość sprawiła dzieciom zabawa w krzesełka, taniec na gazecie oraz zabawa w chusteczkę. Imprezę Świetliki zaliczają do bardzo udanych ;-) Już za rok czeka nas podobna zabawa!

            W ostatnim dniu listopada tradycyjnie wybraliśmy świetlika miesiąca. W listopadzie tytuł ten wywalczyła Ania Bykowska!!! Ania otrzymała pamiątkowy dyplom i upominek. Serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                                                                        M.Mielniczek

             

        • Z wizytą w księgarni
          • Z wizytą w księgarni


          • W dniu 22 listopada grup uczniów z klas V i VI uczestniczyła w wycieczce do księgarni „Nova”  w Krośnie. Celem wycieczki było zapoznanie z pracą księgarza, wyposażeniem księgarni, a  także zachęcania do sięgania po ciekawe książki.

            Pani Bernadetta Kafel opowiadała o pracy księgarza. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła, że każda książka w księgarni ma swoje miejsce na poszczególnych półkach. Wszystkie książki mają swoje działy tematyczne, dzięki czemu łatwo możemy znaleźć tę książkę, którą chcemy kupić. Pani Bernadetta pozwoliła obejrzeć uczniom różne rodzaje książek i  odpowiadała na liczne pytania zadawane przez młodych czytelników. Na koniec spotkania  uczniowie zakupili książki i otrzymali drobne upominki. 

            Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

             K. Sidor

        • CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA
          • CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA

          •  

             

             20 listopada został zorganizowany w świetlicy szkolnej dzień wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.

            Zebrały się trzy pokolenia czytelników –uczniowie klas I - VI, ich Mamusie i Babcie oraz gość specjalny pani Dyrektor Małgorzata Lorenc.

            W trakcie tego spotkania zaproszeni goście czytali wiersze J. Brzechwy, J. Tuwima, baśnie oraz fragmenty „Przygód Mikołajka”. Prezentowali również swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz ulubionych pisarzy. Wśród przeczytanych fragmentów znalazły się m.in. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”, wiersze J. Tuwima, J. Brzechwy,  baśń ze zbioru „Najpiękniejsze baśnie o zwierzętach” czy „Kot w butach”.

            Dzieci z zaciekawieniem słuchały czytanych utworów. Następnie same ćwiczyły piękne czytanie fragmentów –prowadząca zwracała uwagę na intonację, znaki przestankowe i płynność czytania. Na zakończenie spotkania najmłodsi miłośnicy czytania wykonywali zakładki do książek i rozwiązywali zagadki o bajkowych postaciach.

            Uczestnicy spotkania świetnie się bawili, dyskutowali o prezentowanych książkach i dzielili się wrażeniami z lektury. Równie ważne było uzasadnienie wyboru danej pozycji, gdyż pokazywało związek emocjonalny czytelnika z wybraną książką. Widać, że czytanie łączy pokolenia.

            Spotkanie zorganizowały: K. Sidor D. Bogaczyk i M. Mielniczek.

             K. Sidor

        • Pasowanie na Świetlika
          • Pasowanie na Świetlika

          •  

            15 listopada w naszej świetlicy odbyło się uroczyste Pasowanie na Świetlika uczniów klasy I. Nie była to zwykła uroczystość, a sprawdzian wiedzy i umiejętności ;-) Aby przystąpić do grona Świetlików uczniowie musieli przejść kilka prób. Na początku pierwszoklasiści bez problemu odpowiadali na trudne zagadki pytania. Kolejnym zadaniem był taniec z woreczkiem na głowie w rytmie hitu „Sofia”- ulubionego utworu Świetlików. W kolejnej części dowiedzieliśmy się, co Świetliki robią w świetlicy dzięki krótkim wierszykom przygotowanym przez każdego ucznia. Przyszła kolej na próbę smaku, wytypowani uczniowie z zawiązanymi oczami próbowali odgadnąć co jedzą. Próba wyszła znakomicie, wszystkie smaki zostały rozpoznane. W próbie śmiechu kilkoro pierwszaków miało za zadanie wypić wodę z cytryną. Trudnością było utrzymanie uśmiechu podczas tego zadania. Michał, Daria i Emilka poradzili sobie bez problemu! W kolejnym zadaniu sprawdziliśmy, jak uczniowie poradzą sobie z trudnymi słowami. I to zadanie okazało się banalnie proste, takie słowa jak „emerytura” czy „rewolwer” okazały się błahostką dla przyszłych Świetlików ;-) Następnie przypomnieliśmy sobie regulamin świetlicy oraz wybieraliśmy cechy Świetlika na medal. Ostatnim etapem  uroczystości było wyrecytowanie  przez uczniów ROTY ŚWIETLIKA, po czym uczniowie otrzymali pamiątkowe medale i książeczki. Na koniec Świetliki udały się na poczęstunek ufundowany przez sklep Delikatesy Centrum w Targowiskach- serdecznie dziękujemy ;-)

            M. Mielniczek

        • Muzyczna podróż z „Trio Concertante”
          • Muzyczna podróż z „Trio Concertante”


          • 8-go listopada w naszej szkole odbyła się koncertowa lekcja muzyki klasycznej prowadzona przez p. Bogusławę Dulską wraz z zespołem „Trio Concertante” w składzie: p. Bogusław Dulski – wirtuoz skrzypiec, Kamil Łukasiewicz – akordeon.

            Przed rozpoczęciem koncertu zostały nam zaprezentowane instrumenty perkusyjne wykorzystywane w muzyce. Następnie artyści zabrali nas w „Muzyczną podróż dookoła świata”.  Odwiedziliśmy m.in. Czechy i usłyszeliśmy utwory A. Dworzaka, na Węgrzech bawiliśmy się przy słynnym „Czardaszu”, a w Austrii wysłuchaliśmy utworów J. Straussa. Słuchaliśmy tradycyjnych melodii ludowych we Włoszech i Francji. Na zakończenie wróciliśmy do Polski i zostały nam zaprezentowane: „Krakowiak” i „Oberek”.

            To była niezwykła muzyczna podróż, podczas której dzieci miały okazję poznać tradycyjną muzykę różnych krajów.

            K. Sidor

        • Październik u Świetlików
          • Październik u Świetlików

          • Październik w naszej świetlicy był bardzo pracowity. Na początku miesiąca Świetliki samodzielnie wykonały ciastolinę. Wszyscy byli bardzo zaskoczeni, gdy zobaczyli jak ze zwykłej mąki, soli, wody i barwnika powstaje ciastolina. Choć sprzątanie zajęło nam około godziny to uśmiech z twarzy dzieci nie znikał, aż do końca pobytu dzieci w świetlicy. Pomimo, że większość utworzonej ciastoliny Świetliki zabrały do domu, aby pochwalić się rodzicom, to na drugi dzień udało nam się ulepić jeżyki oraz wiewiórki. Tak powstał nasz kącik z darami jesieni.

            Dzieci w świetlicy są bardzo pracowite i pomysłowe, dlatego gdy do sali trafił wielki biały karton, Świetliki od razu wpadły na pomysł, aby zrobić z niego domek. Prace nad domkiem trwały kilka dni. Dzieci wycinały okna i kolorowały ściany, aby  w końcu móc się w nim bawić.

            Ciekawym pomysłem na ozdobienie naszej świetlicy było pokolorowanie jesiennych liści. Zajęło nam to dwa dni, pierwszego dnia  kontury liści posypywaliśmy solą, a dopiero drugiego dnia malowaliśmy te listki farbami. Pomysł bardzo spodobał się Świetlikom, ponieważ farby w kontakcie z solą pięknie barwiły nasze liście.

            25 października obchodziliśmy Dzień Kundelka. Świetliki przyniosły w tym dniu zdjęcia swoich pupili oraz pluszowe pieski. Naszą świetlicę odwiedził piesek Jasia Zająca- Max. Dziękujemy mamie Jasia za zaangażowanie;-) Spotkanie było bardzo udane! Rozmawialiśmy również o tym, jak opiekować się swoimi zwierzątkami i poruszyliśmy bardzo trudny temat- bezdomne zwierzęta. Świetliki wspólnie z wychowawcą świetlicy zdecydowały się pomóc bezdomnym zwierzątkom, dlatego ogłosiliśmy akcje pn. BEZDOMNY ZWIERZ JEŚĆ MUSI TEŻ! Zbieramy: Karmę (najlepiej mokrą w puszkach), stare ręczniki, stare koce oraz miski. Rzeczy te przynosimy do ŚWIETLICY. Jeżeli uda nam się zebrać dużą ilość karmy naszą szkołę odwiedzi przedstawiciel OTOZ ANIMALS z pieskami ;-) odbędzie się pokaz tresury piesków!

            Tradycyjnie na koniec miesiąca wybraliśmy ŚWIETLIKA MIESIĄCA. W październiku idealnym Świetlikiem okazał się Jaś Zając. Jaś dostał dyplom oraz drobny upominek- serdecznie gratulujemy!!!

                                                                                                                                                                         M.Mielniczek

             

        • Debata "Książka moim przyjacielem"
          • Debata "Książka moim przyjacielem"

          •  

             

            W ramach projektu "Zaczytana szkoła" 20 października 2017 r. uczniowie klas czwartych wzięli udział w debacie "Książka moim przyjacielem".
            W trakcie zajęć uczniowie rozmawiali na temat roli książki w życiu, wykonali prace plastyczne oraz pisali hasła zwiazane z książką.

            D. Bogaczyk, J. Stryczniewicz

        • Pasowanie na ucznia
          • Pasowanie na ucznia

          •            Tradycją naszej szkoły jest to, że 20 października, w Dniu Patrona Szkoły św. Jana Kantego uczniowie klasy pierwszej składają Ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej.    

            Do tej uroczystości pierwszaki przygotowywały się od pierwszych dni września. Poznawały swoje prawa i obowiązki, zapoznawały się z zasadami obowiązującymi w szkole.

            W tym wyjątkowym dniu nasze maluchy w strojach galowych, wyglądały bardzo uroczyście. Przejęte były tym, że na sali obecni byli rodzice, dyrekcja szkoły, ksiądz proboszcz, uczniowie i nauczyciele oraz niespodziewany gość – Duszek Aplauz.

            Podczas akademii uczniowie klasy pierwszej przedstawili się społeczności szkolnej, zaprezentowali swoje talenty, zdolności. Recytując wiersze i śpiewając piosenki wykazali, że są gotowi stać się stuprocentowymi uczniami.

            Po programie artystycznym odbyło się uroczyste Ślubowanie na sztandar szkoły. Po złożeniu przyrzeczenia tradycyjnie każdy pierwszak został pasowany przez Panią Dyrektor Małgorzatę Lorenc na ucznia wielkim ołówkiem.

            Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne oraz upominki od szkoły i od rodziców.

            Następnie w radosnym nastroju klasa pierwsza udała się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Uroczystość przygotowała wych. kl.I – Grażyna Karczewska

            G. Karczewska

             

             

        • "Prawdziwy skarb"
          • "Prawdziwy skarb"

          • 19 października odwiedził naszą szkołę teatr EDEN z Wieliczki z przedstawieniem pt. "Prawdziwy skarb".
            Spektakl teatralny oparty został na znanej przypowieści o Synu Marnotrawnym.
            Młodszy syn nie chciał pracować w polu i w gospodarstwie ojca. Wyruszył więc do miasta w poszukiwaniu lekkiego życia oraz skarbu. Niestety lekkomyślność i łatwowierność spowodowały, że chłopiec stracił wszystkie pieniądze otrzymane od ojca i pokorny wrócił do domu. Ojciec powitał go z radością i urządził ucztę.

            Spektakl wywołał u naszych młodych widzów wiele emocji od śmiechu do wzruszenia. Dzieci mocno przeżywały losy głównego bohatera. Chętnie też włączały się do gry na scenie zaproszone przez aktorów, którzy w sposób humorystyczny przedstawili pouczającą historię.
            Bohaterowie spektaklu udowodnili dzieciom, że prawdziwy skarb to MIŁOŚĆ i RODZINA.

            H. Muroń

        • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
          • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

          • W miniony poniedziałek (16 października) odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie
            z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

            Uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. W dniu ich święta przygotowali dla swoich pedagogów inscenizację pt. „ W nauczycielu mam przyjaciela” , która zabarwiona była dużą dawką humoru. Odtworzyli - słowem, gestem i piosenką klimat szkolnego życia. Samorząd Uczniowski przekazał nauczycielom i pracownikom obsługi najlepsze życzenia wraz ze słodkim upominkiem.

            W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły dyrektor szkoły Małgorzata Lorenc. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie.

             

            Katarzyna Sidor

        • Dyskoteka integracyjna
          • Dyskoteka integracyjna

          •  

            11 października odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka, na której bawili się uczniowie kl. IV a i IV b. Rodzice zadbali o poczęstunek – pizzę, napoje i pyszne ciasta. Wspólna zabawa pozwoliła na lepszą integrację nowo powstałych klas. 

            Jolanta Stryczniewicz

        • Wyjazd do RCKP w Krośnie
          • Wyjazd do RCKP w Krośnie

          •  

             

             

             

             

            10 października uczniowie klas I, II i III oraz grupa 6 latków pod opieką swoich wychowawczyń uczestniczyli we wspólnym wyjeździe autokarem do RCKP na spektakl teatralny " Opowieści z lodowej krainy".
            Spektakl wystawiał Teatr Współczesny w Krakowie jako autorską inscenizację musicalową opartą na motywach baśni Hansa Christiana Andersena "Królowa śniegu". Ta muzyczna opowieść wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. W treści baśni przewijał się wątek walki dobra ze złem, w której ostatecznie zwyciężyło dobro i miłość. To wzruszające, ale zabawne widowisko wlało w serca małych odbiorców dużo ciepła i radości.
            Dzieci zadowolone i uśmięchnięte wróciły do szkoły.

            H. Muroń

        • Wrzesień w Świetlicy
          • Wrzesień w Świetlicy


          • Pierwsze dni w świetlicy szkolnej upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Sporo czasu poświęciliśmy na omówienie regulaminu i zasad obowiązujących w świetlicy- tak powstało nasze ABC Świetlika. Rozmawialiśmy także o bezpiecznej drodze do szkoły, poznaliśmy zasady poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych i chodnikach. Zwieńczeniem naszej pracy było utworzenie makiety przedstawiającej naszą szkołę i okolicę. Ważne miejsce podczas naszych codziennych zajęć zajmuje taniec i śpiew. Kilka wrześniowych dni minęło nam pod hasłem „Rozśpiewane Świeliki”. Przypominaliśmy sobie największe hity minionych wakacji i nie tylko. Największą popularnością cieszył się przebój „Sofia” do którego opracowaliśmy i już ćwiczymy układ taneczny! Poruszyliśmy również ważny temat segregacji śmieci i próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego ludzie śmiecą?” Świetliki zrozumiały, iż śmieci należy segregować. Zakończeniem tego tematu było ozdobienie pudełka na nakrętki, które już po kilku dniach zostało zapełnione w połowie! Świetlicowe urodzinki to wspaniały dzień dla solenizanta. We wrześniu głośne STO LAT śpiewaliśmy Oli, a przyniesiony przez Olę słodki poczęstunek stał się pomysłem na kalendarz Świetlicowych urodzinek, który jeszcze się tworzy;-) Prace nad kalendarzem przerwało nam wyjątkowe święto- Dzień Chłopaka, który w naszej świetlicy obchodziliśmy w piątek 29 września. Chłopcy dostali gromkie brawa w dniu ich święta i piękne medale z napisem SUPER CHŁOPAK! Wrzesień w świetlicy zakończył się przyznaniem medalu „Świetlik miesiąca”. Nagrodzona Ola Winiarska została Świetlikiem na medal, otrzymała dyplom i drobny upominek. 

                                                                                                                                                                         M.Mielniczek

        • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

          • Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy od uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz grono pedagogiczne.
            Następnie wszyscy uczestnicy zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie pani dyrektor Małgorzata Lorenc powitała zebranych. Szczególne słowa skierowała do uczniów klasy I oraz uczniów klasy czwartej przybyłych ze szkoły filialnej w Widaczu, którzy w bieżącym roku stają się członkami naszej społeczności szkolnej. Pani dyrektor zapewniła nowych uczniów o tym, że każdy ma wśród nas przyjaciół i ci są zawsze gotowi podać przyjazną dłoń, aby przygoda szkolna była fantastycznym doświadczeniem. Zwróciła sie też do uczniów klasy VII, którzy są wyjątkowym rocznikiem rozpoczynającym zmiany w szkole. Od wielu lat po raz pierwszy rozpoczynają klasę siódmą w szkole ośmioklasowej. Pani dyrektor wyraziła nadzieję, że wszyscy uczniowie po długim wakacyjnym wypoczynku z zapałem podejdą do obowiązków szkolnych i będą brać aktywny udział w życiu szkoły rozsławiając jej imię.
            Na zakończenie pani dyrektor przedstawiła wychowawców poszczególnych klas oraz złożyła życzenia, aby szkoła stała się miejscem przyjaznym, w którym współpraca w nowym roku szkolnym będzie układać się pomyślnie.
            Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
             

            Wychowawcy klas :

            kl. I - mgr Grażyna Karczewska
            kl. II i III - mgr Danuta Moszczyńska
            kl. IV a - mgr Jolanta Stryczniewicz
            kl. IV b - mgr Dorota Bogaczyk
            kl. V - mgr  Katarzyna Sidor
            kl. VI - mgr Aneta Kruczek-Kosiba
            kl. VII - mgr Marcin Tereszkiewicz

            H. Muroń

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach serdecznie dziękują ZARZĄDOWI KÓŁKA ROLNICZEGO W TARGOWISKACH za przekazanie szkole nowoczesnego sprzętu interaktywnego.

            "Jest na świecie tyle rzeczy, za które nie można zapłacić żadnymi pieniędzmi, tylko radością, pamięcią i słowem: DZIĘKUJĘ"

            Dyrekcja szkoły

             

        • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
          • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

          • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 odbyła się 23 czerwca w sali gimnastycznej szkoły, poprzedzona mszą świętą w kościele parafialnym. Wzięli w niej udział uczniowie klas I - VI, rodzice, opiekunowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
            Na początku uroczystości został wprowadzony sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy, po czym głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Lorenc. W swoim wystąpieniu podziękowała za całoroczną pracę nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom za współpracę w realizacji zadań wychowawczych. Pani dyrektor podsumowała pracę za rok szkolny 2016/2017 podkreślając duże zaangażowanie nauczycieli i uczniów w projekty i konkursy szkolne. Następnie złożyła życzenia wakacyjne oraz zwróciła uwagę na zachowanie bezpieczeństwa podczas beztroskiego wakacyjnego czasu.
             Z kolei zostały wręczone nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu. Na zakończenie spotkania klasa szósta wesołym akcentem pożegnała rok szkolny. W humorystyczny sposób uczniowie zachęcali do wakacyjnego podróżowania. Występ uczniów przygotował p. Marcin Tereszkiwicz, a muzycznie opracował p. Leszek Konrad.
            Po ceremonii zakończenia roku szkolnego uczniowie udali się do klas na ostatnie przedwakacyjne spotkanie, gdzie otrzymali od swoich wychowawców świadectwa.

            Uczniowie wyróżnieni:

            kl. I
            Lena Bogaczyk, Antoni Charzewski, Natalia Kozioł, Faustyna Pobuta, Alicja Rozenbeiger, Zofia Szewczyk, Emilia Skwara.

            kl. II
            Magdalena Jarosz, Anna Mazur

            kl. IIIa
            Patrycja Błaż, Milena Frydrych, Karolina Juszczyk, Milena Kielar, Adam Rozenbeiger

            kl. IIIb
            Franciszek Bykowski, Magdalena Charzewska, Jakub Jurczak, Jakub Kasperkowicz, Zuzanna Habrat, Łucja Pobuta, Julia Ryglewicz, Paweł Szubra, Wiktor Węgrzyn

            Kl. IV
            Mateusz Basamania, Karol Knurek, Oleksandr Malomuzher, Joanna Mazur, Adrianna Walaszczyk

            kl. V
            Julita Hedesz, Michał Romańczak, Emilia Rozenbeiger, Szymon Mercik, Karolina Siuciak, Katarzyna Winiarska

            kl. VI
            Patrycja Niemczyk, Anna Pelczar, Jakub Rozenbeiger

             

            Gratulujemy!

             

            Projekty i konkursy szkolne realizowane w roku szkolnym 2016/2017

            Projekty: Lepsza szkoła, Młody obywatel - ścieżka Reportaż po sąsiedzku, Zaczytana szkoła, Soki i musy - witaminy w SMART formie, Czytające przedszkole - akcja Cała Polska czyta dzieciom, Akademia Zdrowego Przedszkolaka - program adaptacji i integracji dziecka w nowym środowisku, Mamo, Tato wolę wodę, Kubusiowi Przyjaciele Natury, Czyste powietrze wokół nas, Sprintem do maratonu - III ogólnopolski maraton przedszkolaków

            Konkursy: Mistrz matematyki klasy IV, V, VI, Maraton matematyczny dla klasy IV, Mój zeszyt - moja wizytówka - konkurs na najładnieszy zeszyt w kl. I - III, Mistrz ortografii w kl. III, Moje zakończenie wybranej lektury, Zaczytana szkoła, Najlepiej czytająca klasa, Najlepszy czytelnik, Dzienniczek lektur, Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, Mistrz klawiatury,
            Klasowy mistrz matematyki kl. II i III - filia Widacz, konkurs plastyczny Gwiazdka 2016, Wielkanocny konkurs plastyczny

          • Klasowy "Mistrz ortografii"

          • W klasach trzecich został przeprowadzony konkurs o tytuł "Mistrza ortografii". Celem konkursu było wyłonienie uczniów, którzy opanowali zasady ortograficzne, stosują je w praktyce oraz posiadają czujność ortograficzną. 

            Mistrzami ortografii zostali:

            w kl. IIIa Milena Kielar

            w kl. IIIb Jakub Jurczak

            Gratulujemy!

             

            Konkurs przeprowadziły: Grażyna Karczewska i Halina Muroń

        • Nagłówek

        •  

          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

          Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

          a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

           

          Najpiękniejszych świąt

          życzy

          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

           

          Boże Narodzenie 2022r.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.