• Mikołajkowa impreza w "Jasiu Wędrowniczku "
          • Mikołajkowa impreza w "Jasiu Wędrowniczku "

          • 6 grudnia uczniowie klas I - III pod opieką swoich wychowawców wyjechali na mikołajkową imprezę dla dzieci do "Jasia Wędrowiczka" w Rymanowie. Czekało ich tam wiele atrakcji umilających ten dzień. Powitani zostali przez animatorki imprezy, które w specjalnych mikołajkowych strojach przeprowadziły gry i zabawy wprowadzając wesoły nastrój. Po zabawach dzieci zjadły ciepły posiłek, wypiły herbatkę i poczęstowały się kruchymi ciasteczkami. W drugiej części imprezy pojawił się pomocnik świętego Mikołaja, który przez swoje działania  i eksperymenty starał się naprawić i uruchomić sanie św. Mikołaja. W czasie eksperymentowania dzieci mogły zobaczyć  lodową różę, dowiedziały się jak zbudować azotowy silnik do napędzania sań Mikołaja, jak można stworzyć wystrzałową armatę do wysyłania prezentów. Na pokazach nie zabrakło prawdziwego grudniowgo mrozu, baniek mydlanych turbo napędzanych rozmiaru XXL. Była też kąpiel renifera w wyjątkowej zimnej cieczy "wściekłym azocie." Dzieci były bardzo zainteresowane warsztatami, chętnie włączały się do wspólnych doświadczeń.  Wszyscy wrócili zadowoleni.

        • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE
          • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

          • W wigilię Andrzeja uczniowie klas I - III urządzili zabawę we wróżby andrzejkowe. Na początku klasa IIIb przedstawiła teatralną opowieść  "O Zuzannie, co nie chciała być panną." W rolę główną  wcieliła się Zuzia Habrat. Pozostali aktorzy to: Wiktor Węgrzyn, Ola Ryglewicz, Iza Malinowska, Eryk Zając, Madzia Charzewska, Julka Sidor, Julka Ryglewicz i Łucja Pobuta. Przestawienie wszystkim się podobało. Miało też swój morał i wprowadziło nas w nastrój andrzejkowych wróżb. Kolejno więc uczniowie poszczególnych klas wróżyli sobie z butów, która dziewczynka i który chłopiec jako pierwsi w przyszłości zmienią swój stan. Później było lanie wosku i wróżenie z obierek z jabłek, numerów liczb oraz kwiatów. Na koniec dzieci częstowały się ciastkami upieczonymi przez swoje mamy. Podczas zabawy było dużo śmiechu i radości.

          • Konkurs Biblijny

          • Znalezione obrazy dla zapytania biblia


            W tegorocznym Konkursie Biblijnym, który odbył się w naszej szkole największą ilość punktów zdobyli uczniowie klasy V i VI.
            Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych etapach.

            1. Katarzyna Winiarska - 51 pkt.

            2. Patrycja Niemczyk - 44 pkt.

            3. Anna Pelczar - 43 pkt.

             

                                                                                                        ks. R. Pelc

          • Wyróżnieni w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym

          • 25 października odbył się Ogólnopolski Test Ortograficzny. W teście wzięło udział 18 uczniów naszej szkoły. Cztery uczennice otrzymały wyróżnienie za wysokie wyniki. Są to:

            1. Milena Kielar - kl. IIIa

            2. Magdalena Charzewska - kl. IIIb

            3. Łucja Pobuta - kl. IIIb

            4. Julia Ryglewicz -  kl. IIIb

            Gratulujemy!

          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

          •  

                  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

             

                    Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

            Ten niezwykły czas miał miejsce w środę 23 listopada, kiedy to Samorząd Uczniowski, pod kierunkiem p. M. Tereszkiewicza, B. Szeligowskiej i K. Sidor zaprosił wszystkich uczniów kl. IV-VI wraz z wychowawcami do wspólnej zabawy dyskotekowej i zapewnił wszystkim wiele atrakcji.

                 Dzieci wspaniale się bawiły, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

            K. Sidor

        • "Ocean przygód 3D"
          • "Ocean przygód 3D"

          • 14 listopada mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawy przyrodniczy film pt. "Ocean przygód 3D."
            Dzięki zastosowaniu trójwymiarowej technologii mogliśmy oglądać z bliska wirtualną głębię oceanu i przeżyć własną przygodę. Mogliśmy być świadkami spektakularnych i niezapomnianych wydarzeń z życia podwodnego świata. Przez okulary 3D można było dostrzec taniec istot morskich, wypełniony grozą marsz rekinów, delfiny uprawiające glonową odmianę footballu, a także przeżyć spotkanie z waleniami - najpotężniejszymi stworzeniami na Ziemi. 
            Film zapewnił uczniom wiele wrażeń, ale także w ważny sposób zasygnalizował zagrożenie wyginięciem tych gatunków spowodowane działaniem człowieka.

        • Rocznica Odzyskania Niepodległości
          • Rocznica Odzyskania Niepodległości

          • W tym roku obchodziliśmy 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia odbyła się wyjątkowo w sali Domu Ludowego w Widaczu.

            Uroczystość rozpoczęła się od poświęcenia tablicy upamiętniającej  ofiary wojen i prześladowań w XX wieku. Umieszczono na niej czternaście nazwisk. Tablicę poświęcił ks. Tadeusz Dudzik-proboszcz naszej parafii, a prelekcję na temat działań wojennych i ofiar wojny wygłosił Wójt Gminy Miejsce Piastowe-  Pan Marek Klara.

            Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Kantego w Targowiskach wystąpili razem z uczniami kl. II i III Szkoły Filialnej w Widaczu przedstawiając inscenizację zatytułowaną „Pisk Białego Orła”. Przedstawienie urozmaicone było tańcami i podniosłymi pieśniami patriotycznymi. Na koniec wszyscy zebrani wspólnie ze szkolnym chórem odśpiewali pieśni „Na żołnierską nutę”.
            Akademię przygotowali: S. Wojtowicz, B. Krzywda, J. Stryczniewicz, D. Bogaczyk, M. Wilusz, L. Konrad i K. Sidor.

            Duża frekwencja mieszkańców Widacza i Targowisk świadczy o tym, że było to ważne wydarzenie.

             

            K. Sidor, D. Bogaczyk

        • SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA CMENTARZU
          • SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA CMENTARZU

          • Jak co roku, w okresie Wszystkich Świętych, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby uczcić pamięć zmarłych pracowników szkoły.

            Również w tym roku, w piątek 27 października , kl. IV i V z opiekunami udała się na cmentarz, gdzie uczniowie zapalili znicze na grobach dyrektorów, nauczycieli i księży uczących w naszej szkole.

            K. Sidor

        • "Doktor Dolittle i Przyjaciele"
          • "Doktor Dolittle i Przyjaciele"

          • W dniu 26 października uczniowie klas I -III obejrzeli adaptację sceniczną lektury H. Lofting "Doktor Dolittle i jego zwierzęta" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Impreza edukacyjna odbyła się w RCKP w Krośnie.

            Przedstawienie ukazało losy doktora Dolittle, człowieka o wielkim sercu, który nad wyraz kochał zwierzęta. Dla nich zdecydował poświęcić swoje życie. Nikt, tak jak on, nie rozumiał ich potrzeb. Dbał o nie, jak o własne dzieci, a nawet nauczył się z nimi rozmawiać. Dla nich odbył daleką i niebezpieczną podróż do Afryki.

            Spektakl podkreślał ważną rolę przyjaźni w życiu człowieka. Uczył postawy opiekuńczej i pełnej szacunku, szczególnie do istot mniejszych i słabszych.
            Ponadto dzieci miały możliwość porównania wcześniej przeczytanej lektury z adaptacją teatralną.

        • "Przygody Mikołajka"
          • "Przygody Mikołajka"

          • 25 października 2016 r. uczniowie klasy IV - VI udali się do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na adaptację „Przygody Mikołajka", która wystawiona została przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie.

            Mikołajek to jeden z najpopularniejszych dziecięcych bohaterów, stworzony przez francuskiego pisarza polskiego pochodzenia – René Gościnnego.

            Mikołajek to sympatyczny, radosny i zadowolony z siebie uczeń. Jest dobrym kolegą i nie wyobraża sobie życia bez swoich szkolnych przyjaciół: Alcesta – który jest wiecznie głodny, Kleofasa - szkolnego rozrabiaki i Gotfryda, który uwielbia się przebierać. Chłopcy mają niespożytą energię i zdarza się, że czasem psocą doprowadzając swoich rodziców i nauczycieli do szału.

            Przedstawienie składało się z kilku wybranych historyjek, akcja prowadzona była prosto, lecz dynamicznie. Podobnie jak w książce widzów przedstawienia bawił komizm sytuacyjny i dialogi, które prowadzone były w sposób zrozumiały dla języka dziecięcego.

            Spektakl podobał się młodym widzom, czego dowodem były gromkie brawa.

            K. Sidor

        • Dzień Patrona Szkoły
          • Dzień Patrona Szkoły

          • Jan Kanty

            Profesor, którego kochali studenci.    

            Profesor, który był autorytetem dla swoich kolegów wykładowców.

            Profesor, który modlił się za swoich żaków.

            Profesor, który dzielił się z biednymi.

             

            20 października obchodzimy święto Patrona Szkoły. Przypominamy postać świętego Jana Kantego, mówimy o jego życiu i działalności. Pracowitość, wytrwałość, skromność i szacunek dla drugiego człowieka są wzorem, wskazują, jak dobrze i mądrze żyć. W tym roku świętowaliśmy wyjątkowo, ponieważ obchodziliśmy 10 rocznicę przywrócenia imienia szkole.

            O godzinie 9 w uroczystym pochodzie ze sztandarem szkoły przeszliśmy do kościoła, gdzie wzięliśmy udział we mszy świętej. Następnie już na sali gimnastycznej odbyła się oficjalna część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego uczniowie klasy piątej i szóstej wystąpili w poświęconym postaci świętego programie artystycznym, który przygotowany został pod kierunkiem Jolanty Stryczniewicz i Leszka Konrada. Pod tablicą pamiątkową upamiętniającą Patrona przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty.

            Później wystąpiły dzieci z klasy pierwszej i drugiej. Nastąpiło ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły pod hasłem „Ślubujemy… w Literkowie” przygotowane przez p. Danutę Moszczyńską. W tym roku do ślubowania przystąpiło tylko cztery dziewczynki : Wiktoria Frydrych, Nikola Studzińska, Marzena Jarosz i najmłodsza Lena Bogaczyk. Ze względu na łączenie klasy I z II wszyscy uczniowie włączyli się aktywnie w scenariusz pasowania. Były wiersze, piosenki, rymowanki związane ze światem liter i cyferek, które dzieci poznają. Nie zabrakło emocji i przeżywania podczas składania przyrzeczenia i pasowania dzieci na uczniów przez panią dyrektor Małgorzatę Lorenc olbrzymim ołówkiem. Na koniec rodzice przygotowali dzieciom poczęstunek i otrzymały „Słownik Ortograficzny”, który na pewno im się przyda podczas zajęć w szkole.

            Z kolei głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Lorenc. W swoim przemówieniu zwróciła uwagę, że wartości, którym w swoim życiu był wierny święty Jan Kanty, są godne naśladowania również dziś oraz pogratulowała nowym uczniom oficjalnie przyjętym do społeczności szkolnej. Pozostałą część dnia wypełniła zabawa: rozgrywki sportowe, konkursy z różnych dziedzin wiedzy i quizy.
             

            J. Stryczniewicz i D. Moszczyńska

        • Cyrk SZOK w naszej szkole
          • Cyrk SZOK w naszej szkole

          • Dnia 17 października 2016 roku przedszkolaki, uczniowie naszej szkoły i gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z renomowanymi artystami cyrkowymi. Swój program zaprezentował cyrk SZOK z Ukrainy. Na początku wszystkich zabawiał klown na szczudłach zagrzewając do wspólnej zabawy dużą, kolorową piłką, która przemieszczała sie wśród widowni. Następnie pojawił się żongler, który żonglował piłkami i maczugami. Dużą atrakcją było pojawienie się węża, który spokojnie spoczął na rękach uczniów starszych, a później  na ramionach maluchów. Klown zabawiał dzieci magicznymi sztuczkami zapraszając je do wspólnej zabawy. Na zakończenie pokazał jak jeździ się rowerem jednokołowym, a także mini rowerkiem. Taką szansę mieli również nasi uczniowie.
            Pokaz artystów został nagrodzony gromkimi brawami.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym ministerstwem edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

             Obecnie każda rocznica tego wydarzenia jest uroczyście obchodzona w instytucjach związanych z oświatą, stanowi również okazję do nagrodzenia osób wyróżniających się w dziedzinie edukacji. 

            Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole miał uroczysty charakter. Uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Anety Kruczek-Kosiba i pana Leszka Konrada przygotowali występ słowno – muzyczny dla nauczycieli i pracowników obsługi w podziękowaniu za ich szczery trud i pracę.

            Panie Dyrektor oraz nauczyciele zostali obdarowani przez uczniów kwiatami. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.

             Pani Dyrektor tradycyjnie już tego dnia podziękowała nauczycielom za pracę i zaangażowanie wkładane każdego dnia w edukację i wychowanie młodego pokolenia oraz nagrodziła nauczycieli i pracowników obsługi. 

            Nagrodę Dyrektora wśród nauczycieli otrzymali:

            p. Marzena Bednarz

            p. Magdalena Wilusz

            p. Ewa Czekańska

            p. Aneta Kruczek-Kosiba

            p. Marcin Tereszkiewicz

            Wśród pracowników obsługi nagrodzono:

            p. Annę Drybałę

            p. Mariolę Szajnę

            p. Magdalenę Pelczar
             

            Opracowała A. Kruczek - Kosiba

             

        • Wycieczka do Karpackiej Troi
          • Wycieczka do Karpackiej Troi

          • 8 września uczniowie klasy IIIb pod opieką Haliny Muroń i Jolanty Stryczniewicz odwiedzili Skansen Archeologiczny "Karpacka Troja" w Trzcinicy.

            Wycieczka była niezwykłą podróżą w przeszłość człowieka, począwszy od koczowniczego trybu życia do czasów średniowiecza, od epoki kamienia do epoki żelaza. Zachwyt wzbudzały odtworzone sceny z życia mieszkańców osady i grodu, zrekonstruowane fragmenty wałów obronnych i domostwa z różnych okresów dziejowych. Uczniowie byli na miejscu dawnego grodu i podgrodzia oraz na wieży widokowej.

            Po zwiedzeniu skansenu wszyscy udali się na zabawy rekreacyjne, gdzie było dużo radości i śmiechu. Dzieci miały okazję poznać zabawę naszych przodków. Wycieczka była ciekawą lekcją historii oraz zabawy. Na pewno pozostanie na dłużej w pamięci uczniów. 

        • Spotkanie z biskupem
          • Spotkanie z biskupem

          • 6 września w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie społeczności szkolnej z ekscelencją księdzem biskupem Stanisławem Jamrozkiem. Najważniejszy gość przybył do nas w obecności ks. dziekana- proboszcza naszej parafii Tadeusza Dudzika, ks katechety Ryszarda Pelca oraz dyrektorów szkół: szkoły podstawowej i gimnazjum. Wszyscy zgromadzeni na sali byli w świątecznym nastroju. Pani dyrektor Małgorzata Lorenc  oficjalnie przywitała dostojnego gościa, a następnie uczniowie klasy szóstej zaprezentowali program artystyczny o św. Janie  Kantym - patronie naszej szkoły. Po części artystycznej głos zabrał ks. biskup, który z łatwością nawiązał rozmowę z dziećmi, zachęcając ich do wytrwałej nauki i modlitwy oraz odwiedzenia pięknego miasta Przemyśla. Spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym  zdjęciem.

        • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017
          • INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

          • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się mszą święta w kościele parafialnym Z kościoła wszyscy uczestnicy przeszli do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się oficjalna część tej uroczystości po hasłem "Rozpoczynamy całoroczną podróż". Po wprowadzeniu sztandaru  i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Lorenc. Powitała uczniów, rodziców i nauczycieli, a szczególnie te dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły.
            W swoim wystąpieniu powiedziała między innymi, że szkoła dzisiaj jest otwarta dla każdego ucznia i jego rodzica, otwarta na indywidualne potrzeby uczniów, jest gotowa do wsparcia i pomocy. Podkreśliła też cenną rolę rodziców w działalności szkoły.
            Z okazji nowego roku szkolnego, pani dyrektor złożyła nauczycielom życzenia ciekawych pomysłów, a uczniom wyznaczania sobie ambitnych celów i zadowolenia z ich osiągnięć.
            Następnie przedstawiła organizację pracy szkoły:

            Wychowanie przedszkolne - 2 oddziały
            grupa maluchów - wychowawcy: Marzena Bednarz i Magdalena Wilusz
            grupa starsza - wychowawca: Ewa Czekańska

            kl. I i II - - wychowawca Danuta Bogaczyk i Magdalena Wilusz - sala nr 2
            kl. IIIa - wychowawca Grażyna Karczewska - sala nr 4
            kl. IIIb - wychowawca Halina Muroń - sala nr 1
            kl. IV - wychowawca  Katarzyna Sidor - sala nr 3
            kl. V - wychowawca Aneta Kruczek - Kosiba - sala nr 16 (gimnazjum)
            kl. VI - wychowawca Marcin Tereszkiewicz - sala nr 6

            Świetlica dla dzieci klas: I - III oraz uczniów dojeżdżających z Widacza.
            Opiekunowie świetlicy: Dorota Bogaczyk i Leszek Konrad.

            Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

             

             

        • Uczniowie wzorowi
          • Uczniowie wzorowi

          •  

             

             

             

             

             

             

             

             

             

            kl. I

            1. Stanisław Bryda
            2. Maria Juszczyk
            3. Norber Kuźnar
            4. Anna Mazur
            5. Stanisław Staroń

             

            kl. II a

            1. Patrycja Błaż
            2. Milena Frydrych
            3. Karolina Juszczyk
            4. Milena Kielar
            5. Adam Rozenbeiger

             

            kl. II b

            1. Franciszek Bykowski
            2. Magdalena Charzewska
            3. Zuzanna Habrat
            4. Jakub Jurczak
            5. Karol Kafel
            6. Jakub Kasperkowicz
            7. Izabela Malinowska
            8. Łucja Pobuta
            9. Julia Ryglewicz
            10. Wiktor Węgrzyn

             

            kl. III

            1. Mateusz Basamania
            2. Martyna Bednarz
            3. Karol Knurek
            4. Joanna Mazur
            5. Piotr Skwara
            6. Adrian Ściseł
            7. Adrianna Walaszczyk

             

            kl. IV

            1. Julita Hedesz
            2. Michał Romańczak
            3. Emilia Rozenbeiger
            4. Karolina Siuciak
            5. Katarzyna Winiarska
            6. Szymon Mercik
            7. Patrycja Zając
            8. Alicja Zgrych

             

            kl. V

            1. Anna Pelczar
            2. Patrycja Niemczyk
            3. Aleksandra Mazur
            4. Michał Mazur
            5. Jakub Wojtoń
            6. Jakub Rozenbeiger

             

            kl. VI

            1. Martyna Babczyńska
            2. Dominika Błaż
            3. Łukasz Czekański
            4. Lucjan Frydrych
            5. Maria Hedesz
            6. Karolina Jaworska
            7. Natalia Józefczyk
            8. Katarzyna Kozioł
            9. Maciej Kozioł
            10. Konrad Lorenc
            11. Małgorzata Raab
            12. Karolina Rymar
            13. Anna Winiarska
            14. Igor Ziemiański

             

            Filia Widacz

            kl. I

            1. Bartosz Czekański
            2. Oliwia Gromek
            3. Dawid Kilar
            4. Mateusz Sołtysik

             

            kl. II

            1. Aleksandra Klojzy
            2. Jakub Krupski
            3. Kinga Penar
            4. Dawid Sidor
            5. Emilia Szczambura

             

            GRATULUJEMY!!!

          • Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

          •  

             

            Znalezione obrazy dla zapytania wakacje obrazki

             

            Z okazji zakończenia roku szkolnego 2015/2016

            Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły

            składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną pracę,

            życzymy jednocześnie, by czas wakacji upłynął radośnie

            z wieloma pięknymi chwilami.


            Wam koleżanki i koledzy życzymy,

             bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń,

            uśmiechu na co dzień

            oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.


            Samorząd Uczniowski

             

             

        • Nagłówek

        •  

          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

          Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

          a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

           

          Najpiękniejszych świąt

          życzy

          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

           

          Boże Narodzenie 2022r.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.