• Gminny Konkurs "Drugie życie tworzyw sztucznych"

• W dniu 9 maja w naszej szkole odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu „Drugie życie tworzyw sztucznych - nie wyrzucaj -wykorzystaj”.

Uczniowie Naszej Gminy wykazywali się pomysłowością i talentem twórczym, pokazując jak można wykorzystać powtórnie tworzywa przeznaczone do wyrzucenia. Pomysłowość i estetyka wykonania zachwyciła jury. Choć wybór był trudny to spośród 61 prac przyznano 9 miejsc głównych i 6 wyróżnień w trzech kategoriach wiekowych.

Podsumowanie Konkursu uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów naszej szkoły, która przybliżyła gościom problem nadmiaru tworzyw sztucznych w środowisku.

LISTA NAGRODZONYCH PRAC

Kategoria wiekowa klasy VII -VIII

I – miejsce - Mateusz Kolanko – Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego

w Miejscu Piastowym

II – miejsce - Weronika Frydrych – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Targowiskach

III – miejsce – Milosz Rachwał – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Targowiskach

Kategoria wiekowa IV – VI

I – miejsce – Maja Robótka – Szkoła Podstawowa im. Tytusa Trzecieskiego

w Miejscu Piastowym

II – miejsce – Mikolaj Michalczyk - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rogach

III – miejsce – Nikodem Bołd – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki

w Łężanach

Wyróżnienie – Milena Jasłowska – Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu

Wyróżnienie – Gabriela Madejska – Szkoła Podstawowa im. Benedykta Wierdaka w Głowience

Kategoria wiekowa I – III

I – miejsce – Patryk Jurczak – Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Targowiskach

II – miejsce – Zofia Adamik – Szkoła Podstawowa w Widaczu

III – miejsce – Filip Betlej – Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Zalesiu

Wyróżnienie – Jakub Kilar – Szkoła Podstawowa w Widaczu

Wyróżnienie – Marcel Sidor – Szkoła Podstawowa w Widaczu

Wyróżnienie – Francesko Menegatti - Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance

Wyróżnienie – Oskar Wójcik – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Rogach

• FINANSOAKTYWNI

• Uczniowie klas V – VII wzięli udział w Programie Edukacyjnym „Finansoaktywni. Misja: Podatki płacimy, korzyści widzimy”

Na lekcjach matematyki „Do podatków nie wystarczy umysł matematyka – tutaj potrzebny jest filozof” uczniowie zapoznali się z pojęciem podatków – ze szczególnym uwzględnieniem istoty i potrzeby ich płacenia, przez pryzmat korzyści oraz wskazanie obszarów, które są z podatków finansowane.

FINANSOAKTYWNI

W ramach programu edukacyjnego „Finansoaktywni” uczniowie klasy VI wzięli udział w Konkursie dla Szkół Podstawowych. Reżyserami, aktorami i producentami filmu są uczniowie klasy VI: Jakub Sieniawski, Miłosz Szmyd i Malwina Ziemiańska.

Zachęcamy do obejrzenia filmu.

• Konstytucja 3 Maja – pierwsza w Europie, druga na świecie.

• 33 rocznicę jej uchwalenia uczciliśmy podczas uroczystej akademii. Uczniowie z kl. V – VII przybliżyli tak ważne w historii Polski wydarzenie, wyjaśnili, czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także jakie znaczenie mają pojęcia : Naród, Wolność, Ojczyzna. Uroczystość wzbogaciły wiersze i pieśni patriotyczne, a jej powagę podkreśliły barwy narodowe w pięknej dekoracji.