• "Rekord dla Niepodległej"
          • "Rekord dla Niepodległej"

          •  

            Szkoła nasza włączyła się do Akcji "Rekord dla Niepodległej"ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek 9 listopada o godz. 11.11 wszyscy uczniowie  wraz z nauczycielami i panią dyrektor zgromadzeni na korytarzu szkoły odśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego "Jeszcze Polska nie zginęła". 
            Na setną rocznicę zostało też wykonane 100 kotylionów. Szkoła przybrała wystrój biało - czerwony.

            „Mazurek Dąbrowskiego” zabrzmiał również w tym samym czasie w Domu Ludowym w Targowiskach, gdzie trwała próba przed uroczystością z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

             

        • My i nasza mała Ojczyzna
          • My i nasza mała Ojczyzna

          •  

            Tak cieszymy się z naszej niepodległości. Wszyscy szczęśliwi, że możemy podziwiać piękno naszego najbliższego otoczenia

            My - klasa III i nasza mała Ojczyzna - Targowiska widziana z najbliższego szczytu.

            Wychowawczyni Danuta Moszczyńska

          • Program edukacyjny "Klimat to temat"

          •  

            Od   16 września uczniowie klas od V-VIII biorą udział w programie  „Klimat to temat” organizowanym przez CEO. Program łączy elementy edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju, edukacji ekologicznej, klimatycznej i obywatelskiej, skierowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych. Mamy obecnie do czynienia z kryzysem klimatycznym. Najwyższy czas, by zintensyfikować wysiłki na rzecz ograniczania konsekwencji zmiany klimatu. Zaplanowany na grudzień Szczyt Klimatyczny COP24, który odbędzie się w Katowicach, jest okazją do rozpoczęcia w szkole poważnych rozmów na temat klimatu. „Klimat to temat!” to program wynikający z założenia, że każdy z nas może dokonywać wyborów wpływających na ograniczenie konsekwencji zmiany klimatu, wprowadzając zmiany do naszej codzienności, np. kupując mniej zbędnych produktów. Udział w programie oraz wszystkie podjęte w nim działania też są krokiem na rzecz klimatu. Uczestnicząc w programie dowiadujemy się o tym, czym jest zmiana klimatu, jakie są jej przyczyny i konsekwencje oraz jak ją ograniczać.

            W związku z programem w szkole zostanie zorganizowany konkurs na zdjęcie lub plakat obrazujące skutki lub przyczyny zmiany klimatu. To doskonały pomysł na zaznajomienie się ze swoją okolicą i sprawdzenie, jak np. zmiana klimatu wpłynęła na miejscowość. Każdy uczestnik konkursu może zaznajomić się  z zasadami konkursu, które można znaleźć na szkolnej stronie internetowej. Planowana jest również wystawa pokonkursowa w naszej szkole.

            Zachęcamy do udziału w programie!

             

             

            Aneta Kruczek - Kosiba

        • Gminny Konkurs Matematyczny "100 Zadań na Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"
          • Gminny Konkurs Matematyczny "100 Zadań na Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości"

          •  

             

            25 października w Szkole Podstawowej im. Benedykta Wierdaka w Głowience odbył się gminny konkurs matematyczny.

            Naszą szkołę reprezentowała drużyna czteroosobowa w składzie: Michał Mazur - klasa VIII, Katarzyna Winiarska - klasa VII, Oleksandr Małomużew - klasa VI, Jan Kafel - klasa Vb.

            Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie indywidualnie rozwiązywali test składający sie z 24 zadań (łącznie 96 zadań). Następnie nasi uczniowie wcielili się  w postać: Józefa Pilsudskiego, Marii Skłodowskiej-Curie, Ignacego Jana Paderewskiego oraz  Romana Dmowskiego. W dugiej części rozwiązywali zespołowo cztery zadania związane  z tematem przewodnim konkursu. 

            Nasza drużyna zajęła 4 miejsce. Gratulujemy sukcesu. 

             

            Beata Szeligowska

        • Święto Patrona Szkoły św. Jana Kantego. Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.
          • Święto Patrona Szkoły św. Jana Kantego. Ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej.

          • 22 października obchodzono w naszej szkole Dzień Patrona - św. Jana Kantego. W dniu tym odbyła się akademia  ku czci tego wielkiego człowieka i Polaka. Akademię przygotował  p. Leszek Konrad z  uczniami klas V - VIII. Śpiewane pieśni i wiersze poświęcone były niezwykłemu człowiekowi, który dał przykład: jak żyć  w pokorze i czynić dobro z miłością. Św. Jan Kanty  potrafił dostrzec każdego i  przywiązywał olbrzymią wagę do szacunku wobec drugiego człowieka. Ponadto był człowiekiem wykształconym i nieustannie chłonącym wiedzę.

            W tym dniu odbyła się również uroczystość pasowania pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów szkoły. Zanim jednak nastąpił ten moment, uczniowie klas starszych wytworzyli wesołą atmosferę prezentując humorystyczne przedstawienia pt. "Ołówek do pasowania".  Fabuła przedstawienia toczyła się wokół ołówka do pasowania, który zaginął. Kiedy trwało poszukiwanie zaginionego ołówka, dzieci wniosły rannego bociana. Okazało się, że to słynny autor podręcznika do przyrody profesor Klepka. Na wskutek braku ołówka do pasowania, bocian Klepka dostał propozycję pasowania pierwszaków za pomocą dzioba. Nagle w ręce dzieci wpadł chochlik, który skradł ołówek. Wszystko dobrze się skończyło.

            Po przedstawieniu pierwszaki złożyły ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowały: dbać o honor szkoły, rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, godnie reprezentować swoją szkołę wytrwałą pracą i wzorowym zachowaniem oraz pielęgnować wartości głoszone przez patrona szkoły św. Jana Kantego.

            Po ślubowaniu  nastąpił akt pasowania na ucznia przez p. dyrektor Małgorzatę Lorenc. Magiczne dotknięcie ołówkiem ramienia każdego ucznia miało ogromną moc i z pewnością utkwiło w pamięci dzieci. Na pamiątkę tej ważnej chwili otrzymały dyplom i legitymację szkolną.

            Po uroczystości dumne dzieci udały się do swojej klasy na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Halina Muroń

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • „Kochani nauczyciele, dziś chcemy podziękować Wam

            Za cierpliwość, dobre serca i za cenny czas, który chętnie poświęcacie nam.

            Kochani nauczyciele przyjmijcie od nas życzeń moc”.

            W dniu 15 października 2018r. odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły, przedszkola, grono pedagogiczne, dyrekcja szkoły oraz pracownicy obsługi.

            Program artystyczny wykonali uczniowie z klasy III pod kierunkiem wychowawczyni mgr Danuty Moszczyńskiej. Oprawa muzyczna mgr Leszka Konrada, a dekoracja sali mgr Grażyna Karczewska.

            Uczniowie wyrecytowali i wyśpiewali życzenia dla pań i panów, której myślą przewodnią było:

             „Jest na świecie człowiek, który słucha nas uważnie,

            Bo dla niego szczęście dziecka jest niezwykle ważne.”

             Danuta Moszczyńska

        • Grupa Zaelektryzowani
          • Grupa Zaelektryzowani

          • 10 października przyjechała do naszej szkoły grupa Zaelektryzowani z Lublina. Zaprezentowali nam pokaz doświadczeń pt. Naukowa epidemia, czary, mary i alchemia. Uczniowie poczuli się jak w prawdziwym laboratorium naukowym, w którym przeprowadza się chemiczne i fizyczne eksperymenty. 
            W programie znalazły się : rura Bernoullego, lewitujące piłki, wpływ działania siły odśrodkowej na człowieka, właściwości metanu i mieszanki propan butan, powstawanie wodoru i dwutlenku węgla, właściwości wodoru, zabawy grawitacyjne.

            Animatorzy grupy zagwarantowali uczniom przyjemnie spędzony czas i zdobycie wiedzy o otaczającym świecie. Uczniowie nie tylko oglądali eksperymenty, ale też w nich uczestniczyli.

            H. M.

        • Kanapki
          • Kanapki

          • 28 września klasa trzecia na zajęciach z edukacji przyrodniczej świetnie się bawiła i jednocześnie uczyła samodzielnego sporządzania zdrowych kanapek. Wszystkie kanapki były apetyczne, a nawet artystyczne i szybko zniknęły z talerzyków. Myślę, że dzieciom trzeba tylko udostępnić produkty i pozwolić działać, a na pewno potrafią zdrowo się odżywiać. Zamiast chipsów wybiorą kanapkę z warzywami, nabiałem. Proszę tylko spojrzeć na zdjęcia.
             

            Wychowawczyni Danuta Moszczyńska

        • Wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce
          • Wycieczka do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce


          • 21 września uczniowie klas I- III wybrali sie na wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Dzieci zwiedzały tam najstarsze kopanki ropne "Franek" i "Janina", które wciąż produkują olej skalny, XIX wieczny warsztat i kuźnie kopalnianą, wiertnice udarowe, sale gazownicze i stacje paliw.
            Najwięcej czasu spędziły w Domu Łukasiewicza, w którym znajduje się dawne wnętrze apteki i laboratorium wzbogacone elementami multimedialnymi.
            Największą atrakcją było spotkanie z samym wynalazcą i przedsiębiorcą Ignacym Łukasiewiczem. Multimedialny manekin opowiadając o swojej pracy i dalszych planach związanych z Bóbrką prowadzi równocześnie destylację ropy naftowej. Ostatecznie niebezpieczne doświadczenia kończą się wybuchem.

            Wycieczka należała do udanych. Dzieci zapoznały się z tematyką kopalni ropy naftowej i gazu oraz przybliżyły sobie postać Ignacego Łukasiewicza - twórcy przemysłu naftowego, ważnej postaci z naszego regionu. Pogoda dopisała, dzieci wróciły do szkoly zadowolone.

        • Spotkanie z policjantem
          • Spotkanie z policjantem

          • W ramach edukacji związanej z bezpieczeństwem 19 września uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Spotkanie odbyło się pod hasłem BEZPIECZNE ZACHOWANIA. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie i utrwalić wiadomości o zachowaniu bezpieczeństwa: na drodze, w internecie oraz w kontaktach z nieznajomymi. Dzieci obejrzały trzy filmiki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa. Każdy z nich został przez policjanta omówiony ze szczególnym naciskiem na prawidłowe zachowania w danej sytuacji.
            Policjant zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się lewą stroną drogi i obowiązek noszenia elementów odblaskowych zwłaszcza w porze wieczornej. Zachęcał uczniów do wyposażenia swoich ubrań i plecaków w elementy odblaskowe.
            Funkcjonariusz zwrócił uwagę na prawidłowe korzystanie z internetu i ostrożność w zawieraniu znajomości oraz podawaniu wszelkich informacji o sobie. Przestrzegał przed kontaktami z nieznajomymi i podał najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w stosunku do osób obcych.
            Na koniec policjanci przeprowadzili praktyczną naukę przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonym miejscu.

            Spotkania z policjantem odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Mamy nadzieję, że i tym razem przekazana wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce.

            Policjantom dziękujemy! 

            H. M.

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

          • Rok szkolny 2018/2019 tradycyjnie rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie cała społeczność szkolna udała się do szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się  inauguracja nowego roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu, głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Lorenc. Powitała zebranych rodziców, nauczycieli i uczniów. Szczególne słowa powitania skierowała do tych, którzy po raz pierwszy znaleźli się w progach naszej szkoły: uczniów klasy pierwszej oraz klasy czwartej przybyłych z filii w Widaczu. Wszystkich uczniów zachęciła do systematycznej i wytrwałej pracy w nadchodzącym roku szkolnym słowami Stefana Żeromskiego:

            Nauka jest jak niezmierne morze... Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony. Kiedyś poznasz, jaka to jest rozkosz. Ucz się tylko, co jest sił w tobie, żeby jej zakosztować.

            Specjalne słowa skierowała do ośmioklasistów, którzy po raz trzeci stali się najstarszymi uczniami naszej szkoły i są tymi uczniami, którzy zapoczątkowali  nowy rozdział w zreformowanej szkole.

            Z kolei pani dyrektor zapoznała z organizacja pracy szkoły, przedszkola, świetlicy i stołówki. Przedstawiła nauczycieli, którzy podjęli pracę w naszej szkole, a są to p. K. Matuszewska - język angielski, p. M. Lasek - Oględzińska - geografia i p. M. Kubal - historia, p. M. Gurgacz - filia Widacz, p. Wołowik - Klub Przedszkolaka Widacz.
             Przedstawiła również wychowawców poszczególnych klas i grup przedszkolnych:

            grupa przedszkolna 3, 4 latków - Marzena Bednarz

            grupa przedszkolna 4,5 latków - Barbara Krzywda

            grupa przedszkolna 6 latków - Ewa Czekańska

            klasa I - wychowawca  Halina Muroń

            klasa II - wych. Grażyna Karczwewska

            kl. III - wych. Danuta Moszczyńska

            kl. IV - wych. Marta Tomala

            kl. Va - wych. Jolanta Stryczniewicz

            kl. Vb - wych. Dorota Bogaczyk

            kl. VI - wych. Katarzyna Sidor

            kl. VII - wych. Aneta Kruczek - Kosiba

            kl. VIII - wych. Marcin Tereszkiewicz

            kl. I - filia Widacz  - Marzena Gurgacz

            kl. II - filia Widacz - Magdalena Wilusz

            Klub Przedszkolaka w Widaczu - Anna Wołowik

            świetlica - Stanisława Wojtowicz

            Po zakończeniu części oficjalnej wyprowadzono sztandar, a uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

            H. M.

        • "Jak nie czytam, jak czytam"
          • "Jak nie czytam, jak czytam"

          •  

             

            8 czerwca uczniowie naszej szkoły już po raz drugi przyłączyli się do Ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam". Tym razem wszyscy spędzili miło czas czytając ulubione książki na placu zabaw. W akcji więli udział uczniowie klas I - VII oraz przedszkolaki.

            Dorota Bogaczyk 

        • Wycieczka do Sandomierza
          • Wycieczka do Sandomierza

          • 22 maja uczniowie klas IVa i IVb byli na jednodniowej wycieczce szkolnej w Sandomierzu. Zwiedzili starówkę, trasę podziemną, zbrojownię, zjedli pyszny obiad i płynęli statkiem po Wiśle. Spędzili wspaniale cały dzień i wrócili zadowoleni z nowym bagażem wiadomości.

            Dorota Bogaczyk

          • Gala Finałowa XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej

          •  

            20 maja w RCKP w Krośnie odbyła się  Gala Finałowa XII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Let’s sing in English” pod hasłem „We are the world „.

             

            Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III i IV-VII szkoły podstawowej i uczniów klas II i III gimnazjum. Uczestnicy mogli wystąpić w trzech konkurencjach: soliści, duety lub zespoły. Przesłuchano około 200 uczestników.

            Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy V Adrianna Walaszczyk, która wykonała piosenkę „All of me”. Ada zdobyła wyróżnienie.

             

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            CELE KONKURSU: motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego, popularyzacja piosenki angielskiej i anglojęzycznej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów,  zachęcenie dzieci do śpiewania w języku angielskim,  tworzenie autorskich tekstów i muzyki w języku angielskim,  własna interpretacji znanych utworów, budowanie więzi koleżeńskich, kształtowanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

            Aneta Kruczek-Kosiba.

             

        • "Szewczyk Dratewka na planie filmowym” - Interaktywne Widowisko Telewizyjne dla Dzieci
          • "Szewczyk Dratewka na planie filmowym” - Interaktywne Widowisko Telewizyjne dla Dzieci

          • 16 maja uczniowie klas "0" i I - III brali udział w Interaktywnym Widowisku Telewizyjnym pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym" przygotowanym przez aktorów Tetru Show z Wrocławia. Widowisko odbyło się w RCKP w Krośnie.

            Dzieci posiadające "Szczęśliwe Bilety" mogły wystąpić na scenie i przez chwilę poczuć się prawdziwymi aktorami. Historia o Szewczyku Dratewce została opwiedziana obrazem, realizowanym za pomocą kamery, do którego dodano dźwięk. Dzieci brały czynny udział w przygotowaniu filmowej opowieści odgrywając krótkie scenki, np. naśladowały pszczoły, mrówki, kaczki. Dziewczynki odegrały rolę księżniczek, a chłopcy myśliwych. Wszystkie poczynania dzieci na scenie były wyświetlane na telebimie. W ten sposób dzieci na bieżąco śledziły proces realizacji opowieści.

            Podczas wspólnej zabawy dzieci poznały kilka tajników realizacji obrazu. Zobaczyły jak na planie zdjęciowym pracuje ekipa filmowa, czyli reżyser, operator kamery, realizator obrazu, dźwiękowiec i zawodowi aktorzy, którzy wystąpili w roli gospodarzy widowiska. Wspólnie z ekipą Tetru Show zrealizowali bajkę pt. "Szewczyk Dratewka". Już niedługo będziemy mogli ją obejrzeć.

            Zabawa wszystkim się podobała. Pełne pozytywnej energii dzieci wróciły do szkoły.

            H. Muroń

        • X Gminny Turniej Matematyczny im. Stanisławy Grelli
          • X Gminny Turniej Matematyczny im. Stanisławy Grelli

          • Królowa nauk inspiruje młodych uczniów, dlatego 15 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach odbył się X Gminny Turniej Matematyczny im. Stanisławy Grelli. 

            W turnieju wzięło udział sześć drużyn czterosobowych ze szkół podstawowych Gminy Miejsce Piastowe. Drużyny rywalizowały ze sobą w czterech konkurencjach: zadania tekstowe, łamigłówki zapałczane, dyktando matematyczne oraz krzyżówka.

            I miejsce uzyskała drużyna z Zalesia,

            II miejsce – drużyna z Rogów,

            III miejsce – drużyna z Głowienki.

            Uczniowie wykazali się wysokimi umiejętnościami i wiadomościami z zakresu matematyki. Gratulujemy!!!

            Konkurs przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze i zapewne będzie kontynuowany w następnych latach.

            Każdy z uczestników otrzymał poczęstunek oraz nagrody rzeczowe.

            Głównym organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego
            w Targowiskach, zadania opracowali nauczyciele matematyki szkół podstawowych Gminy Miejsce Piastowe, koordynatorami konkursu byli: Danuta Moszczyńska, Beata Szeligowska, Marta Tomala.

            Uczniowie zostali ugoszczeni oraz obdarowani dzięki hojności sponsorów:

            Pani Urszuli Bajger ABC Sklep Spożywczy  w Łężanach, Pani Bożeny  Albrycht Sklep Wielobranżowy w Rogach, Pana Krzysztofa Janusz Delikatesy Centrum w Targowiskach, Pana Jarosława Kubita Dyrektora Oddziału PKO Bank Polski w Dukli,   RR przy Szkole Podstawowej w Targowiskach.

            Dziękujemy opiekunom za udział i pomoc w pracach komisji.

            tekst Beata Szeligowska

          • Gminny Festiwal Piosenki Angielskiej

          • W dniu 11 maja 2018 r. w Domu Ludowym w Pustynach odbył się Gminny Festiwal Piosenki AngielskiejJedną z najpopularniejszych form działalności artystycznej dzieci jest niewatpliwie piosenka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dzieci oraz biorąc pod uwagę wciąż rosnące zainteresowanie nauką języka angielskiego, stworzono młodym miłośnikom muzyki możliwości zademonstrowania talentów wokalnych i językowych. Gminny Festiwal zorganizowała Szkoła Podstawowa w Zalesiu. Festiwal nie miał charakteru konkursu.W festiwalu wszystkie dzieci zostały nagrodzone jednakowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

            CELE KONKURSU: motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego, popularyzacja piosenki angielskiej i anglojęzycznej wśród uczniów przedszkola i  klas 1-3 szkół podstawowych,  zachęcenie dzieci do śpiewania w języku angielskim,  budowanie więzi koleżeńskich, kształtowanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu.

            Uczestnicy festiwalu:

            Szkołę Podstawową w Targowiskach reprezentowała uczennica klasy 1

            Wiktoria Piątkowska

            Grupę przedszkolną z Targowisk reprezentowali

            Amelia Jurczak i Julian Zajdel

            Szkołę Podstawową w Widaczu reprezentowała z klasy 1

            Maja Krupska

            Klub Przedszkolaka w Widaczu reprezentowała Joanna Jurusik

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

            Nauczyciele odpowiedzialni za przygotowanie dzieci:

            Aneta Kruczek-Kosiba i Magdalena Mielniczek.

             

            A.  Kruczek - Kosiba

        • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 8 maja 2018 r w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

            Na pamiątk tej chwalebnej ustawy dzień trzeci maja stał się dla naszej ojczyzny świętem narodowym. Konstytucja była pierwszą postępową ustawą w Europie i dawała ludziom wiele nadziei, gdyż wprowadzała korzystne dla Polski zmiany.

            Akademię przygotowała klasa IV b pod kierunkiem p. Doroty Bogaczyk i p. Leszka Konrada.

            D. Bogaczyk

        • Nagłówek

        •  

          Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

          Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,

          a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

           

          Najpiękniejszych świąt

          życzy

          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.

           

          Boże Narodzenie 2022r.

        • Nagłówek

        • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

          Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.