Dzisiaj w Naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki Kolorowe skarpetki mają stanowić symbol tolerancji, akceptacji i szacunku. Uczniowie klasy II zorganizowali przedstawienie, w którym wyjaśnili czym jest tolerancja, ukazali historię skarpetki bez pary i dali kilka cennych rad, które każdy z Nas powinien znać: 1. Każdy jest niepowtarzalny i wyjątkowy. 2. Każdy zasługuje na szacunek i akceptację. 3. Bądźmy dla siebie mili. Dobro wraca! Tylko razem możemy tworzyć lepszy i kolorowy świat!
Światowy Dzień Zespołu Downa
- 11
Zakończenie Rekrutacji
Z przyjemnością informujemy, że wszystkie dzieci przedszkolne oraz kandydaci do klasy pierwszej, którzy złożyli oświadczenie woli zostali przyjęci na rok szkolny 2025/2026.
"Hazard? Nie daj się wciągnąć!"
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Hazard? Nie daj się wciągnąć!" W poniedziałek, 17 marca, uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z funkcjonariuszami służby celno - skarbowej, podczas którego omawiano problemy, jakie wynikają z nadmiernego korzystania z pozornie bezpiecznych gier internetowych, takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Zaproszeni goście pokazali, z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych, a także uświadomili młodzież czy jest hazard i jakie zagrożenia niesie.
"Junior Master of English"
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie zorganizował kolejną już edycję konkursu "Junior Master of English". Rywalizowało blisko 50 uczniów z 25 szkół podstawowych.
W piątek, 14 marca Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie po raz kolejny był organizatorem i gospodarzem jednej z największych imprez językowych dla młodych pasjonatów języka angielskiego pochodzących z Krosna, powiatu krośnieńskiego, jak również z dalszych miejscowości województwa podkarpackiego. Konkurs gramatyczno-leksykalny "Junior Master of English" przygotowały nauczycielki języka angielskiego: Irena Jakubowicz, Joanna Bober i Ewelina Tokarz.
Został on zainicjowany w 2013 roku i od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Począwszy od pierwszej edycji, impreza co roku otrzymuje honorowy patronat Podkarpackiego Kuratorium Oświaty oraz Prezydenta Miasta Krosna - powiedział Dariusz Niepokój, dyrektor ZSP nr 1 w Krośnie.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach, a jego finaliści otrzymują tytuł Mistrza Języka Angielskiego, punkty przydatne podczas rekrutacji do szkół średnich oraz dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Obecna, 11. edycja zgromadziła w "Szczepaniku" 48 uczniów i uczennic z 25 szkół podstawowych wraz z opiekunami: SP nr 4 w Krośnie, ZSP w Posadzie Górnej, SP nr 15 w Krośnie, SP w Targowiskach, SP w Besku, SP w Piotrówce, SP w Wiśniowej, SP w Łękach Strzyżowskich, Katolicka SP Michalitów w Krośnie, SP w Przybówce, SP w Tarnowcu, ZSiP w Bóbrce, SP w Odrzykoniu, SP nr 1 we Frysztaku, SP w Moderówce, SP nr 6 w Krośnie, SP nr 5 w Krośnie, SP w Zręcinie, SP nr 8 w Krośnie, SP w Ustrobnej, SP w Potoku, SP w Orzechówce, SP w Chorkówce, SP w Bliznem, SP nr 14 w Krośnie.
Rywalizacja była bardzo zacięta, a o ostatecznej kolejności głównych miejsc zadecydowała dogrywka.
Wyniki:
1. Emilia Zaklukiewicz (SP nr 15 w Krośnie - opiekun Beata Łopatkiewicz)
2. Jakub Winiarski (SP w Wiśniowej - opiekun Bogumiła Jamrogowicz)
3. Lena Worwa (Katolicka SP Michalitów w Krośnie - opiekun Anna Worwa)
3. Igor Marczak (Katolicka SP Michalitów w Krośnie - opiekun Anna Worwa)
3. Maja Krupska (SP w Targowiskach - opiekun Aneta Kruczek-Kosiba)
Nagrody dla najlepszych wręczali zastępca prezydenta miasta Krosna Miranda Trojanowska; naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna Marlena Gierucka; Małgorzata Piątkowska z Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie; dyrektor ZSP nr 1 Dariusz Niepokój oraz organizatorki konkursu. W oficjalnym otwarciu konkursu wziął udział przewodniczący Rady Miasta Krosna Zbigniew Kubit.
Uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać wykładu na temat egzaminów Cambridge oraz zapoznać się bliżej z kulturą szkocką, posłuchać muzyki celtyckiej oraz skorzystać z bufetu przygotowanego przez przedstawicieli klasy o profilu hotelarskim.
Wyniki rekrutacji do I klasy i przedszkola
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach informuje, że w wyniku przeprowadzonej weryfikacji wniosków o przyjęcie do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I na rok szkolny 2025/2026 wszystkie dzieci zostały zakwalifikowane do dalszej rekrutacji.
Prosimy Rodziców o składanie potwierdzenia woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w terminie od 6 do 20 marca 2025 r.
Dyrektor Szkoły Małgorzata Lorenc
Kopciuszek
- 15
Uczniowie klasy V zaprosili młodszych kolegów do obejrzenia przygotowanego przez siebie przedstawienia. 11 lutego wystawili „Kopciuszka” aż trzy razy – dla grup przedszkolnych
oraz uczniów kl. I – III. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, świetnie opanowali role, pokazali swoje talenty i wykorzystali w pozytywny sposób niespożytą energię.
Pasowanie na czytelnika
- 5
Ponieważ uczniowie pierwszej klasy znają już wszystkie litery, 6 i 7 lutego w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika. W szkole w Targowiskach przed młodszymi koleżankami i kolegami wystąpili czwartoklasiści, którzy pięknie recytowali wiersze Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Natomiast w szkole filialnej w Widaczu odbyła się wesoła lekcja biblioteczna. Dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych i regulaminem biblioteki, odgadywały baśniowe zagadki oraz złożyły przyrzeczenie, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości. Po ślubowaniu każdy pierwszoklasista pasowany był uroczyście na czytelnika. Z okazji pierwszej wizyty w bibliotece dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Życzymy wielu pasjonujących przygód czytelniczych!
Dzień Babci i Dziadka
- 30
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Domu Ludowym w Targowiskach
W sobotę, 1 lutego, w Domu Ludowym w Targowiskach odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, a jego głównymi bohaterami byli dziadkowie oraz wnuczęta, które przygotowały dla nich wzruszające występy artystyczne.
Uroczystość rozpoczęła się od serdecznego powitania przez Panią Dyrektor Małgorzatę Lorenc. Następnie Pan Marian Jakubczyk, jeden z dziadków, odczytał wiersz, przygotowany specjalnie na tę okazję.
Największą atrakcją wydarzenia było przedstawienie w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz prezentowały układy taneczne, co wywołało uśmiechy i łzy wzruszenia na twarzach zgromadzonych gości. Każdy występ był nagradzany gromkimi brawami.
Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i rodzinnej atmosferze, pełnej wzruszeń, radości i wdzięczności. To wydarzenie na długo pozostanie w pamięci zarówno dziadków, jak i ich wnucząt. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej pięknej uroczystości!
Dzień Babci i Dziadzia w Szkole Filialnej
- 9
Dnia 30 stycznia uczniowie szkoły filialne przygotowali program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Po części artystycznej, obecna na uroczystości pani dyrektor Małgorzata Lorenc podziękowała małym artystom za przygotowanie uroczystości, jak również złożyła serdeczne życzenia gościom. Następnie zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który ukazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile.
Zabawa karnawałowa w Szkole Filialnej
- 1
Karnawał to fantastyczny czas zabaw nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. W naszej szkole w dniu 24 stycznia 2025 roku odbył się właśnie taki bal, na który przybyły bajkowe postacie. Panie prowadzące z firmy Eureka zadbały o muzyczny repertuar, wspaniałą zabawę i dobry humor naszych uczniów, a Rada Rodziców działająca w naszej szkole o smaczny poczęstunek. Po dwugodzinnej zabawie uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Szalone laboratorium”. Zajęcia te w atrakcyjny sposób przybliżyły naszym dzieciom informacje z dziedziny chemii, fizyki przyrody. Uczniowie mogli sami wykonywać ciekawe eksperymenty tj.: budowa chemicznego wulkanu, eksperymenty z ogniem. Poznali jak można chemicznie nadmuchać balon lub gumową rękawiczkę. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom młodego chemika.
143
Dekorowanie pierniczków w Szkole Filialnej
- 5
Święta tuż, tuż… czas więc na dekorowanie świątecznych pierników. Tradycja ta wprowadza dzieci w świąteczny nastrój, ale również rozwija ich kreatywność i zdolności manualne. Ta radosna aktywność staje się niezapomnianym wydarzeniem łączącym zabawę z nauką. Dzisiaj dzieci ze szkoły filialnej dekorowały pierniki, które przygotowali rodzice. Na stolikach pojawił się lukier, kolorowe posypki i oczywiście pierniczki. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Posmakować je będzie można podczas szkolnej Wigilii.
Odwiedziny Świętego Mikołaja w Szkole Filialnej
- 57
Jak co roku 6 grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym Mikołajem. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na gościa. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał na siebie długo czekać. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze przy wspólnej zabawie i piosence. Na zakończenie dzieci podziękowały Mikołajowi wierszem. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza wszystkich tylko raz w roku…
Wspieramy dobrostan dzieci i młodzieży
Uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach warsztatowych podczas, których rozmawiali o emocjach, dowiedzieli się czym jest zdrowie psychiczne oraz jakie aktywności sprzyjają dobrej kondycji psychicznej. Młodzież poznała sposoby radzenia sobie ze stresem, a także zdobyła wiedzę, gdzie szukać pomocy w sytuacji kryzysowej.
Wycieczka do Krakowa
W dniach od 14 -15 listopada uczniowie naszej szkoły z klas VI-VIII wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Krakowa. Wycieczka była dofinansowana z projektu „Podróże z klasą”. Uczniowie zwiedzanie rozpoczęli od wizyty w Muzeum Książąt Czartoryskich, w którym mieli okazję zapoznać się dziełami malarstwa europejskiego XIII–XVIII w., zabytkami europejskiego i islamskiego rzemiosła artystycznego od średniowiecza do XIX w. Kolejnym punktem wycieczki były Podziemia Rynku Głównego w Krakowie. Podczas zwiedzania były wykorzystane liczne nowoczesne techniki multimedialne, np. urządzenia holograficzne do prezentacji rekonstrukcji budynków, mające stworzyć w muzeum atmosferę pozwalającą wczuć się w Kraków sprzed siedmiuset lat. Drugi dzień wycieczki uczniowie rozpoczęli od Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera, gdzie eksponaty muzealne zostały uzupełnione bogatą dokumentacją fotograficzną i archiwalną, pochodzącą ze zbiorów polskich i zagranicznych z okresu II wojny światowej. Wycieczkę po Krakowie zakończył spektakl w Teatrze Szczęście pt. „Rap Magister”. Rap Magister to pierwsza na świecie praca magisterska napisana w formie rapu. Czas spędzony w Krakowie pozwolił uczniom poczuć klimat i energię miasta pełnego historii, kultury i niezwykłego uroku.
4
Narodowe Święto Niepodległości
- 21
8 listopada 2024 roku w filialnej Szkole Podstawowej w Widaczu odbyła się
uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część
artystyczną przygotowali uczniowie klasy I, II i III, którzy poprzez wiersze,
scenki, tańce i pieśni patriotyczne wprowadzili nas w atmosferę wydarzeń
poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Dzień ten był dla naszej
społeczności lekcją patriotyzmu, historii i hołdem dla poległych w obronie
naszej ojczyzny. Nasze spotkanie uświetnili swą obecnością rodzice i
dziadkowie, którzy wraz z uczniami śpiewali żołnierskie piosenki. Spotkanie
zakończył wspólnie odśpiewany hymn, przez co włączyliśmy się do
ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. Na pamiątkę wspólnego spotkania nasi
goście otrzymali niepodległościowe słodkości.
Bardzo dziękujemy Państwu za przybycie i uświetnienie naszej szkolnej
uroczystości.
Rocznica odzyskania Niepodległości
- 13
11 listopada to data symbolizująca miłość do Ojczyzny, walkę o wolność, wiarę i zwycięstwo. Z okazji 106 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w piątek 08.11 odbyła się wieczornica, na której uczniowie klas starszych wystawili “Dziady cz. II” Adama Mickiewicza.
Wieczornicę poprzedziła Msza święta w intencji Ojczyzny oraz złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową przy Domu Ludowym w Targowiskach.
Kampania "Dzieciństwo bez przemocy"
Z przyjemnością informujemy, że dołączyliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”. Kampania ta jest jedną z form zapobiegania krzywdzeniu dzieci. W naszej szkole będziemy uczyć dzieci i młodzież jak budować dobre relacje rówieśnicze, jak stawiać granice, jak reagować na przemoc, a także gdzie szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Kampania to również działania wspierające kompetencje wychowawcze rodziców. Zachęcamy rodziców do skorzystania z oferty bezpłatnych webinarów dotyczących m.in. udzielania wsparcia emocjonalnego dzieciom.
11 Listopada Święto Niepodległości
Dzień Patrona Szkoły oraz Pasowanie Pierwszoklasistów
- 13
Dzień Patrona Szkoły od kilku lat jest niezwykle ważnym wydarzeniem w naszej szkole. Święto to ma na celu propagować znajomość najważniejszych faktów z życia Świętego Jana Kantego, przypominać o wartościach przez Niego wyznawanych oraz promować je wśród uczniów.
Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła Msza Święta, na którą społeczność szkoły udała się wraz z pocztem sztandarowym. Po Mszy Świętej, wszyscy przemaszerowali do szkoły, aby tam uczestniczyć w uroczystej akademii. Część oficjalną rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkolnego. Następnie uczniowie klas starszych, w montażu słowno - muzycznym oddali część Świętemu Janowi Kantemu. W wierszach i pieśniach opowiadali o Jego przykładnym życiu, miłości do ludzi, miłosierdziu, mądrości i świętości.
Tradycją naszej szkoły jest również to, że w Dniu Patrona Szkoły, uczniowie klasy pierwszej składają Ślubowanie i zostają przyjęci do społeczności szkolnej. Podczas akademii, dzieci zaprezentowały swoje zdolności i talenty. Wierszem, tańcem i śpiewem pokazały, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.
Po pomyślnie zdanym egzaminie, który przeprowadzili uczniowie klasy III odbyło się Ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszaki ślubowały: dbać o honor szkoły, rzetelnie wypełnić swoje obowiązki, godnie reprezentować swoją szkołę oraz pielęgnować wartości głoszone przez Patrona Szkoły Świętego Jana Kantego.
Po złożeniu przyrzeczenia, Pani Dyrektor Małgorzata Lorenc dokonała uroczystego aktu pasowania. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło również upominków i słodkiego poczęstunku, o który zadbali Rodzice.
Nagłówek
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.
Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,
a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.
Najpiękniejszych świąt
życzy
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Targowiskach.
Boże Narodzenie 2022r.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Archiwum Aktualności