• ŻYCZENIA

• Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość.

• Zdrowo i wesoło

Pierwsza klasa stanęła przed wyzwaniem samodzielnego zrobienia surówki z jabłka i marchewki.

Sprawa okazała się po pierwsze ciekawa, trudna, ale bardzo zajmująca i smaczna.

Nie było łatwo obrać jabłko i marchewkę, a potem zetrzeć wszystko na tarce bez utarcia palca.

Okazało się, że niektóre dzieci po raz pierwszy zmierzyły się z takim zadaniem.

Surówki były pyszne, słodkie mimo, że bez cukru. Wykonane z zachowaniem higieny, więc posypały się same szóstki z techniki, a i duma była wielka z dobrze wykonanej pracy.

• Listopad w biało-czerwonych barwach.

• Po raz kolejny w Klubie Przedszkolaka odbył się Dzień Mody Patriotycznej, którego celem było kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i dumy z bycia Polakiem Dzieci zaprezentowały swoje pięknie kreacje, które nawiązywały do historii, kultury, tradycji polskiej oraz barw narodowych. Pokaż dostarczył przedszkolakom wiele emocji, radości i uśmiechu

Składamy serdeczne podziękowanie dla Rodziców naszych przedszkolaków, którzy wykazali się zaangażowaniem i kreatywnością przygotowując stroje dla swoich pociech.

Z dumą prezentujemy naszych wspaniałych, małych Polaków

• Listopad u Świetlików

• Listopad rozpoczęliśmy smacznym i zdrowym śniadaniem. Dzieci wykonały pyszne i zdrowe kanapki. Było to kolejne zadanie zrealizowane w ramach projektu Z ekologią na Ty. 11 Listopada Świetliki uczciły tworząc  Kodeks Małego Patrioty. W deszczowe dni tworzyliśmy różne prace plastyczne, jedną z nich były kolorowe parasole, które zdobiły naszą galerię. Świetliki wykonały kolejce zadanie z projektu Świetliczaki na tropie kolorów świata. Uczniowie zapoznali się z sylwetkami słynnych europejskich malarzy i wykonali reprodukcję ich najsłynniejszych dzieł. 29 listopada przebiegał w świetlicy pod hasłem wróżb i zabaw. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie. Jak zawsze pod koniec miesiąca został wybrany Świetlik na medal, którym został Gabryś Jung z kl.II. Gabryś otrzymał miły upominek, dyplom i wielkie brawa od kolegów i koleżanek.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS STRAŻACKI

• Uczennice naszej szkoły, Amelia Jurczak oraz Weronika Frydrych zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach w gminnym etapie Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Nagrody laureatkom wręczyła Wójt Gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• SPOTKANIE Z POLICJANTEM

• 25 listopada uczniowie kl. 7 i 8 wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym z policjantem, podczas którego przedstawione zostały zagrożenia wynikające z korzystania z internetu oraz skutki cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Uczniowie zapoznali się również z zasadami bezpieczeństwa w sieci. Wizyta była ciekawa i bardzo pouczająca.